Jauniešu Saeimai visaktīvāk piesaka idejas izglītības un kultūras jomā

(04.03.2014.)

Ritot otrajai Jauniešu Saeimas vēlēšanu nedēļai, no pieciem tēmu blokiem visvairāk ideju pagaidām saņemts izglītības un kultūras jomā, kā arī sadaļā „Mana ideja Latvijai”. Savukārt mazāka aktivitāte ir veselības un sociālās aizsardzības un tautsaimniecības attīstības jomā. Iesaistīties Jauniešu Saeimas vēlēšanās vēl var pagūt ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Pieteikšanās un balsošana par idejām noslēgsies 16.martā.

Savu kandidatūru Jauniešu Saeimai pieteikuši jau 66 jaunieši, piedāvājot savas idejas Latvijas attīstībai. Visaktīvāk Jauniešu Saeimas vēlēšanām kandidāti piesakās no Vidzemes vēlēšanu apgabala — šobrīd savu ideju pieteicis jau 21 jaunietis. Savukārt salīdzinoši mazāk aktīvi ir jaunieši no Latgales un Kurzemes vēlēšanu apgabaliem.

Nepilnās 11 dienās par vairāku Jauniešu Saeimas deputātu kandidātu idejām atdots ievērojams balsu skaits - atsevišķiem kandidātiem jau ir vairāk nekā 300 cilvēku atbalsts. Kopumā par kādu no idejām savu balsi atdevuši vairāk nekā 3200 cilvēku. Katrs vēlētājs var nobalsot tikai par viena kandidāta piedāvāto ideju, bet savu izvēli vēlēšanu laikā drīkst mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta idejas pie citas.

Pieteikties projektam un balsot par idejām var līdz 16.martam Jauniešu Saeimas oficiālajā mājaslapā ― vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv. Reģistrēties dalībai projektā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var ikviens, kam ir portāla draugiem.lv profils.

100 jaunieši, kuru idejas gūs vislielāko balsu skaitu, kļūs par 4.Jauniešu Saeimas deputātiem. No jauniešu idejām taps deklarāciju projekti, kuriem ievēlētie deputāti varēs iesniegt priekšlikumus un par noslēguma dokumentiem vienoties, debatējot Saeimā. Jauniešiem būs iespēja mācīties pierādīt savas idejas pamatotību, tās ieviešanas nepieciešamību un meklēt kompromisus.

Projekta centrālais notikums būs 25.aprīlī, kad ievēlētie 4.Jauniešu Saeimas 100 deputāti sanāks Saeimas namā.

Jauniešu Saeima notiks jau ceturto reizi. Pasākumu rīko Saeima. Informatīvie atbalstītāji ― sociālais tīkls draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos draugiem.lv, Youtube un Twitter ― @jauniesusaeima.

Videoaicinājums pieteikties Jauniešu Saeimai: https://www.youtube.com/watch?v=-755ocGBGHo
Kā kandidēt un balsot Jauniešu Saeimas vēlēšanās: https://www.youtube.com/watch?v=1IskiVhC2W8 
Jauniešu Saeimas deputātu pieredzes stāsti: https://www.youtube.com/watch?v=ArgHLWoXPPk 
Materiālu izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta