Atvieglo grāmatvedības kārtošanu mikrouzņēmumiem

(29.11.2012.)

Mikrouzņēmumi papildus jau noteiktajiem atvieglojumiem no nākamā gada varēs sagatavot saīsināto bilanci, paredz Saeimā ceturtdien, 29.novembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Gada pārskatu likumā.

Lai atvieglotu administratīvās procedūras, saīsināto bilanci varēs sagatavot uzņēmumi, kuru bilances kopsumma nepārsniedz 35 tūkstošus latu un neto apgrozījums – 70 tūkstošus latu un kuros nodarbināti ne vairāk kā pieci darbinieki.

Tāpat šādi uzņēmumi varēs nesastādīt pielikumu. Likumā noteikto informāciju par uzņēmumu varēs norādīt bilances vai saīsinātās bilances beigās piezīmju veidā ar skaitļiem, tekstā vai tabulās.

Likums nosaka saīsinātās bilances sagatavošanas kārtību un bilances piezīmēs sniedzamās informācijas apjomu.

Grozījumi Gada pārskatu likumā stāsies spēkā 2013.gada 1.janvārī un būs piemērojami pārskatiem par 2013.gadu.Saeimas Preses dienests

Piektdien, 14.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
13:00  Parlamentārās izmeklēšanas komisijas, lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai, sēde