Saeima ceturtdien lems par nākamā gada budžeta projekta nodošanu komisijām

(03.10.2012.)

Saeima ceturtdien, 4.oktobrī, lems par 2013.gada valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās. Tāpat Saeima lems par 30 likumu grozījumu nodošanu komisijām, kas saistīti ar nākamā gada valsts budžetu.

Rītdienas Saeimas sēdē deputāti pirmo reizi lems par likumprojekta „Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2013.-2015.gadam” nodošanu komisijām. Tas paredz katram perioda gadam norādīt galvenos makroekonomikas un finanšu rādītājus, tai skaitā vidēja termiņa budžeta mērķi, valsts budžeta finansiālās bilances apjomu, maksimāli pieļaujamo valsts budžeta izdevumu kopapjomu un citus rādītājus. 2013.gada valsts budžeta projekts sagatavots, ņemot vērā šī likumprojekta sagatavošanas principus, apstiprinātās fiskālās politikas prioritātes, budžeta izdevumu prioritātes, kā arī nepieciešamību īstenot stimulējošu fiskālo politiku, un detalizētāk iezīmē pirmajam gadam noteiktos rādītājus.

Kopumā 4.oktobra Saeimas sēdes darba kārtībā iekļauts 41 jautājums. Saeima galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz atcelt pienākumu kabeļtelevīziju operatoriem bez maksas retranslēt nacionālos komerckanālus.

Rītdien Saeima pirmajā lasījumā lems par grozījumiem Latvijas Nacionālās operas likumā, kas paredz palielināt valdes locekļu skaitu operas valdē. Tas nepieciešams, lai veicinātu caurskatāmu un sabalansētu lēmumu pieņemšanas procesu un vienlīdz liela loma tajā tiktu atvēlēta mākslinieciskās kvalitātes, administratīvās un finanšu vadības aspektiem.

Tāpat, lai noteiktu atšķirīgas attieksmes aizliegumu privātajā un publiskajā jomā attiecībā uz personām, kas veic vai vēlas veikt saimniecisku darbību, Saeima lems par konceptuālu atbalstu jaunai Fizisko personu – saimnieciskās darbības veicēju – diskriminācijas aizlieguma likuma redakcijai.

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā