Saeima ārkārtas sesijas sēdē lems par uzticības izteikšanu tieslietu ministram

(04.07.2012.)

Saeima ārkārtas sesijas ārkārtas sēdē ceturtdien, 5.jūlijā, lems par uzticības izteikšanu tieslietu ministram Jānim Bordānam.

Savukārt otrajā ārkārtas sesijas ārkārtas sēdē, kas sāksies pēc pirmās sēdes beigām, Saeimas darba kārtībā iekļauts 31 jautājums. Saeima skatīs virkni komisijās sagatavotu likumprojektu, kā arī vērtēs, vai nodot komisijām vairākus Ministru kabineta izstrādātus likumprojektus.

Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Izglītības likumā, kas paredz precizēt ierobežojumus personai strādāt par pedagogu.

Lai mazinātu administratīvo tiesu noslodzi, parlamenta rītdienas darbakārtībā otrajā lasījumā ir arī grozījumi Administratīvā procesa likumā, kas paredz efektivizēt lietu izskatīšanas gaitu administratīvajās tiesās un ieviest plašāku rakstveida procesa izmantošanu administratīvo lietu izskatīšanā.

Tāpat Saeima pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz sekmēt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu un nodrošināt iespēju aizstāvim un prokuroram iesniegt papildu pieradījumus tiesas izmeklēšanas laikā.

Tostarp Saeima nodos grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” otrreizējai caurlūkošanai par tā virzību atbildīgajai Juridiskajai komisijai un lems par termiņu, kādā iesniedzami priekšlikumi un likums atkārtoti izskatāms.

Jebkurā brīdī kārtējo sesiju starplaikā var sasaukt ārkārtas sesiju. Saeimas ārkārtas sesiju vai ārkārtas sēdi sasauc Prezidijs pēc sava ierosinājuma, kā arī pēc Valsts prezidenta, Ministru prezidenta vai ne mazāk kā vienas trešdaļas Saeimas deputātu prasības. Likumprojektus un patstāvīgos priekšlikumus, kas nav izskatīti Saeimas kārtējā sesijā, turpina apspriest nākamajā šīs Saeimas kārtējā sesijā.

Saeima ir lēmusi slēgt 2012.gada pavasara sesiju šī gada 21.jūnijā un sākt rudens sesiju 2012.gada 4.septembrī.

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde