Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 14.aprīlī, konceptuāli atbalstīja vairākus grozījumus Imigrācijas likumā, tostarp ieceri ārzemniekam, kurš Latvijā iesniedzis iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, nodrošināt tiesības uz nodarbinātību, ja lēmums par statusa piešķiršanu nav pieņemts trīs mēnešu laikā.
No jūlija plāno ieviest vienreizlietojamās plastmasas aizliegumu
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 14.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja Plastmasu saturošu izstrādājumu likuma projektu. Tas paredz no šī gada 3.jūlija aizliegumu laist tirgū konkrētus plastmasas priekšmetus, kā arī noteikt pasākumus to patēriņa samazināšanai, kā arī citas prasības.
Lai mazinātu savvaļas medījamo dzīvnieku nodarītos postījumus, plānots paplašināt medību platības un to rīku klāstu. To paredz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā trešdien, 14.aprīlī, konceptuāli atbalstītās izmaiņas Medību likumā.
Eiropas lietu komisija atbalsta digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu ES
Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti trešdien, 14.aprīlī, kopā ar Latvijas eiroparlamentāriešiem diskutēja un apstiprināja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto pozīciju par digitālo zaļo sertifikātu. Tas paredz Eiropas Savienībā (ES) veicināt drošu un brīvu pārvietošanos Covid-19 pandēmijas laikā.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalsta jauna Pašvaldību likuma projektu
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 14.aprīlī, konceptuāli atbalstīja jauna Pašvaldību likuma projektu, lai nodrošinātu mūsdienīgu pārvaldību pēc pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas, veicinot demokratizāciju, skaidrāk nodalot lēmējvaru no izpildvaras un nosakot skaidru kompetenču un funkciju sadali.
Budžeta komisija konceptuāli atbalsta jauna Latvijas Bankas likuma projektu
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 13.aprīlī, konceptuāli atbalstīja jauna Latvijas Bankas likuma projektu, kas paredz regulējumu valsts centrālās bankas darbībai pēc tās apvienošanas ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.
Sociālo un darba lietu komisija konceptuāli atbalsta ģimenes valsts pabalsta reformu
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 13.aprīlī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, ar kuriem iecerēts mainīt ģimenes valsts pabalsta apmēru un tā piešķiršanas nosacījumus.
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 13.aprīlī, sāks darbu pie priekšlikumu izskatīšanas Augstskolu likuma grozījumu trešajam lasījumam.
Saeimas priekšsēdētāja 10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidātiem: tikai zināšanas un izpratne ļaus mums nosargāt demokrātiju
“Tikai zināšanas un izpratne ļaus mums saglabāt demokrātijas noturību pret viltus ziņām, manipulācijām un propagandu. Tikai zināšanas un izpratne ļaus mums sajust tos brīžus, kad, aizsedzoties ar demokrātijas vārdu, patiesībā tiek šķelta sabiedrība un apdraudētas cilvēktiesības un brīvības,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 12.aprīlī, atklājot 10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidātu tiešsaistes diskusiju “Medijpratība un attālinātā izglītība”.
Ceturtdien, 15.aprīlī
09:00  Saeimas 2021. gada 15. aprīļa attālinātā ārkārtas sēde
12:35  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde