Saeimas ziņas

Juridiskā komisija: izvirzītie Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti  ir amatam piemēroti
Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti atbilst izvirzītajiem kritērijiem un ir amatam piemēroti, otrdien, 27.oktobrī, pēc kandidātu uzklausīšanas pauda Saeimas Juridiskās komisijas deputāti.
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 27.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likuma projektu. Tā mērķis ir ierobežot negodīgu tirdzniecības praksi visā lauksaimniecības un pārtikas preču piegādes ķēdē, kā arī nepārtikas preču mazumtirgotāju ietekmes izmantošanu pret piegādātājiem. Līdz ar jauno regulējumu paredzēts ieviest arī virkni Eiropas Savienības (ES) prasību.
Sandis Riekstiņš: Finanšu ministrijas nespēja nodrošināt adekvātu finansējumu sporta nozarei nav pieņemama
“Sporta nozarei atvēlēto finansējumu nedrīkst samazināt. Tas nav pieņemami, ka Finanšu ministrijas izstrādātajā valsts budžeta projektā sportam paredzēts līdzekļu samazinājums pamatfunkciju izpildei. Pamatfunkcijas nav nekādas ekstras, tā ir ikdienas vajadzība, un tas ir apkaunojoši, ka sporta nozares pārstāvji spiesti nākt un lūgties pēc papildu naudas,” otrdien, 27.oktobrī, pēc sēdes sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Cilvēktiesību komisija trešajā lasījumā atbalsta liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus
Pašvaldībām un to iestādēm plānots noteikt liegumu dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, paredz otrdien, 27.oktobrī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas trešajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”. 
Nostāju par orgānu izmantošanu transplantācijai e-veselības sistēmā varēs paust no 2022.gada 1.februāra
Līdz 2022.gada 1.februārim plānots pagarināt termiņu, sākot ar kuru personas e-veselības sistēmā var paust savu gribu attiecībā uz sava ķermeņa un orgānu izmantošanu pēc nāves. To paredz izmaiņas likumā “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā”, ko izskatīšanai Saeimā otrajā galīgajā lasījumā šodien atbalstīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija.
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 27.oktobrī, sēdē plāno uzklausīt Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus - Ringoldu Balodi, Inesi Druvieti, Gunāru Kūtri, Inesi Lībiņu-Egneri un Inesi Nikuļcevu.
Informējam, ka, ievērojot aktuālo epidemioloģisko situāciju, Saeimas Prezidijs ir lēmis Saeimas 28. un 29.oktobra ārkārtas sēžu darba kārtību izskatīt attālināti platformā e-Saeima. Gan 28., gan 29.oktobra attālinātā ārkārtas sēde sāksies pulksten 9.00. 
Budžeta komisija konceptuāli atbalsta 2021.gada valsts budžeta projektu
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piektdien, 23.oktobrī, konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu 2021., 2022. un 2023.gadam, kā arī ar budžetu saistītus grozījumus 28 likumos.
Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta ierosinājumu ieviest sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija piektdien, 23.oktobrī, konceptuāli  atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tie paredz fiziskai personai piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām (līdz 50 eiro) par mutes un deguna aizsega nelietošanu.
Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde