Saeimas ziņas

Pirmdien, 18.janvārī, notika tiešsaistes diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kurā tika spriests par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.
I.Mūrniece par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti: joprojām aktuāls ir jautājums par praktisku piekļūstamību
Šajā pandēmijas laikā, kad visi jūtamies mazliet savādi un paguruši no tā, ka dzīve nenorit kā ierasts, tieši kultūras dzīves trūkumu cilvēki izjūt ļoti asi, un vēl asāk to izjūt cilvēki ar invaliditāti. Taču šis ir īstais laiks runāt par to, ko mēs varam uzlabot šajā ziņā. Neviens vairs nešaubās par to, ka cilvēki ar invaliditāti ir gaidīti jebkurā publiskā vietā un notikumā, tomēr joprojām aktuāls jautājums ir par praktisku piekļūstamību, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 18.janvārī, atklājot diskusiju “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Ārlietu komisija paziņojumā neatbalsta hokeja čempionāta rīkošanu kopā ar Baltkrieviju un pauž atbalstu Latvijas gatavībai to organizēt Rīgā
Saeimas Ārlietu komisija pirmdien, 18.janvārī, pieņēma paziņojumu par šī gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisi, neatbalstot tā rīkošanu Baltkrievijā un paužot atbalstu Latvijas gatavībai to organizēt Rīgā, informēja komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.
Pirmdien, 18.janvārī, notiks tiešsaistes diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kurā spriedīs par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.
Saeima valsts kontroliera amatā ievēl Rolandu Irkli
Saeima ceturtdien, 14.janvārī, valsts kontroliera amatā ievēlēja Rolandu Irkli. Attālinātajā Saeimas sēdē atklātā balsošana ar vēlēšanu zīmēm notika platformā e-Saeima. 
Saeima apstiprina deputāta pilnvaras uz laiku Gatim Zamuram
Saeima ceturtdien, 14.janvārī, apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku Gatim Zamuram. 
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 13.janvārī, vērtēja Augstākās izglītības padomes locekļu amatiem izvirzītās kandidatūras un lēma tās virzīt apstiprināšanai Saeimā.
Arvils Ašeradens: zemais atalgojums un standartu samazināšana novedusi pie kritiskas robežas bērnudārzu darbībā
“Esam nonākuši līdz kritiskai robežai pirmsskolas izglītības iestāžu darbībā. Zemais atalgojums un standartu samazināšana speciālistiem, kas strādā bērnudārzos, novedusi pie bīstamas situācijas, ko skaidri izgaismojusi arī medijos izskanējusī informācija par izturēšanos pret bērniem atsevišķās pirmsskolas izglītības iestādēs,” trešdien, 13.janvārī, sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.
Sociālo un darba lietu komisija aicina valdību nekavējoties risināt situāciju sociālās aprūpes centros
Ņemot vērā straujo saslimšanu ar Covid-19 sociālās aprūpes centros, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija aicina valdību nekavējoties risināt šo problēmu, lai pasargātu centru iemītniekus un darbiniekus no inficēšanās. Deputāti nosūtījuši vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, aicinot veidot situācijas izpētes darba grupu Labklājības ministrijas (LM) darbības izvērtēšanai.
Otrdien, 19.janvārī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)