Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
S.Riekstiņš: Sporta apakškomisija aicina nepieļaut finansējuma samazinājumu sporta nozarei
Sporta nozarei paredzēto finansējumu valsts budžetā nedrīkst samazināt, ceturtdien, 24.septembrī, uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandris Riekstiņš.
Saeima konceptuāli atbalsta informācijas sistēmas izveidi, lai uzraudzītu personas, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija
Saeima ceturtdien, 24.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts paredz Covid-19 izplatības draudu mazināšanai un personu, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, uzraudzības nodrošināšanai izmantot jaunu informācijas sistēmu. 
Saeima apstiprina jauno Valsts aizsardzības koncepciju
Saeima ceturtdien, 24.septembrī, apstiprināja jauno Valsts aizsardzības koncepciju. Valsts aizsardzības koncepcija ir uz militāro draudu analīzes pamata sagatavots dokuments, kurā noteikti valsts militārās aizsardzības stratēģiskie pamatprincipi, prioritātes un pasākumi miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. 
Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 24.septembrī, nolēma, ka kandidatūras Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzāmas līdz 8.oktobra pulksten 17.00.
Saeima otrajā lasījumā pieņem Dzīvojamo telpu īres likumprojektu
Saeima ceturtdien, 24.septembrī, otrajā lasījumā pieņēma Dzīvojamo telpu īres likuma projektu, kas izstrādāts, lai precizētu un pilnveidotu līdzšinējo regulējumu, nodrošinātu līdzvērtīgu īrnieku un izīrētāju pienākumu un tiesību apjomu, kā arī risinātu citus jautājumus īres tiesību jomā. 
Andrejs Judins: vīzu izsniegšanas process ieceļotājiem no Baltkrievijas noris operatīvi
“Operatīvs atbalsts cilvēkiem, kuri vēlas iebraukt mūsu valstī no Baltkrievijas, ir ļoti būtisks. Esam pārliecinājušies, ka vīzu izsniegšana noris veiksmīgi un mehānisms ir labi sakārtots,” to trešdien, 23.septembrī, sacīja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.
Saeimas priekšsēdētāja: jauniešu interesēm jābūt sadzirdētām kā Latvijas, tā  Eiropas Savienības likumdošanas procesā
“Esmu pārliecināta, ka jauniešiem ir daudz aktīvāk jāiesaistās Latvijas politiskajā dzīvē, lai jūsu balsis un intereses tiktu sadzirdētas un ņemtas vērā Latvijas un Eiropas Savienības likumdošanas procesā. Tikai sadarbībā mēs varam apliecināt savu pilsoņa spēku – šodien un nākotnē,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 23.septembrī, uzrunājot klātesošos Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu mācību gada svinīgajā atklāšanas pasākumā #Pilsoņaspēks.
Ināra Mūrniece: Miķelis Valters nacionālos mērķus aicināja sasniegt demokrātiskā, parlamentārā ceļā
Dzimtenē simboliski atgriežas viens no mūsu tautas visu laiku spožākajiem politiskajiem domātājiem, neatkarīgas Latvijas valsts izsapņotājs un dibinātājs, valstsvīrs un demokrāts, diplomāts, jurists un rakstnieks Miķelis Valters. Viņš un viņa domubiedri nāca ar rietumu demokrātijas garu un nacionālos mērķus aicināja sasniegt demokrātiskā, parlamentārā ceļā. To sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 23.septembrī, uzrunājot klātesošos pasākumā Rīgas pilī par godu Miķeļa Valtera pārapbedīšanai Latvijā.
Komisija konceptuāli atbalsta Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu tiesības pārtraukt bezpilota gaisa kuģa lidojums
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien, 23.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā, kas paredz pārvaldes amatpersonām tiesības pārtraukt bezpilota gaisa kuģa lidojumu, ja tas tiek veikts, pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās prasības.
Piektdien, 25.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Baltijas Asamblejas Konsultatīvas Padomes sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)