Saeimas ziņas

Z.Kalniņa-Lukaševica Helsinkos: nepieciešams regulējums mākslīgā intelekta un sociālo platformu darbībai
“Mūsdienās aizvien vairāk novērojam ārvalstu centienus iejaukties demokrātijās, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, pirmkārt, noteikt un, otrkārt, novērst apdraudējumus demokrātijai. Pašlaik saskaramies gan ar klasiskiem iejaukšanās mēģinājumiem, piemēram, korupcija, uzbrukumi kritiskajai infrastruktūrai un iejaukšanās vēlēšanās, kā arī inovatīvas pieejas, izmantojot sociālos tīklus, mākslīgo intelektu un migrācijas instrumentalizāciju. Īpaši ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un iespējas sociālajos tīklos, ir nepieciešams regulēt gan mākslīgā intelekta attīstību, gan sociālo platformu darbību. Tam būs būtiska loma sabiedrības noturībai pret manipulācijām,” pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica otrdien, 18.jūnijā, Somijas galvaspilsētā Helsinkos.
Pētījums: tiesību aktu ietekmes ex-post izvērtēšana Latvijā joprojām ir agrīnā attīstības fāzē
Latvijā tiesību aktu ietekmes pēcpārbaude jeb ex-post izvērtēšana joprojām ir agrīnā attīstības fāzē. Valsts pārvaldē specifiski tiesību aktu ex-post izvērtējumi tiek veikti vien retumis, pausts Saeimas Analītiskā dienesta pētījumā.  
Z.Kalniņa-Lukaševica parlamentā tiekas ar jaunajiem Armēnijas, Belizas un Botsvānas vēstniekiem
Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica pirmdien, 17.jūnijā, parlamentā uzņēma jaunos Armēnijas, Belizas un Botsvānas vēstniekus Latvijas Republikā.
Publisko izdevumu un revīzijas komisija spriedīs par “Rail Baltica”
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti trešdien, 19.jūnijā, skatīs Valsts kontroles ziņojumu par projektu “Rail Baltica”.
Saeimā norisināsies diskusija par Latvijas enerģētikas izaicinājumiem 2050.gadam
Lai pārrunātu aktualitātes Latvijas enerģētikas stratēģijas izstrādē, Saeimā trešdien, 19.jūnijā, norisināsies diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050.gadam”. Tajā parlamentārieši un eksperti spriedīs par jau paveikto un vēl veicamajiem soļiem ilgtspējīgas enerģētikas politikas veidošanā. Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.
Saeimas Eiropas lietu komisija paziņojumā mudina Gruziju ievērot tās iedzīvotāju vēlmi un turpināt eirointegrācijas kursu
Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien, 14.jūnijā, pieņēma paziņojumu, kurā mudina Gruzijas valdību un parlamentu ievērot Gruzijas iedzīvotāju absolūtā vairākuma vēlmi turpināt valsts integrācijas kursu uz Eiropas Savienību (ES) un respektēt Gruzijas konstitūcijā nostiprināto valsts apņemšanos veikt nepieciešamo pasākumu kopumu, lai nodrošinātu Gruzijas pilnu integrāciju ES un NATO.
Iespēja dzēst savas kredītsaistības plānota plašākam personu lokam
Lai dotu iespēju vēl plašākai iedzīvotāju daļai dzēst savas kredītsaistības, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā. 
Uzlabos atbalstu valsts aizsardzības dienesta karavīriem
Lai uzlabotu atbalstu valsts aizsardzības dienesta karavīriem, ņemot vērā pieredzi pirmo trīs iesaukumu organizēšanā, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Valsts aizsardzības dienesta likumā. 
Trešajā valstī reģistrēts transportlīdzeklis būs jādeklarē izmantošanai ceļu satiksmē Latvijā, konceptuāli lemj Saeima
Lai trešajā valstī reģistrēts transportlīdzeklis varētu piedalīties ceļu satiksmē Latvijā, tas būs jādeklarē, paredz Saeimas ceturtdien, 13.jūnijā, konceptuāli atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.
Atlikumsiltumu turpmāk izmantos siltumapgādē
Lai veicinātu ilgtspējīgu un efektīvu enerģijas izmantošanu un salāgotu nacionālos normatīvos aktus ar Eiropas Savienības regulējumu, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma grozījumus Enerģētikas likumā. 
Otrdien, 18.jūnijā
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:30  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes Landtāga izglītības komisijas delegāciju
15:00  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson