Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Saeima galīgajā lasījumā lems par pāreju uz mācībām tikai valsts valodā
Saeima ceturtdien, 28.septembrī, galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai valsts valodā pirmsskolā un pamatizglītībā trīs gadu laikā.
Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 28.septembrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem iecerēts noteikt kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Vienlaikus komisija otrajā lasījumā atbalstīja arī saistītos grozījumus Ceļu satiksmes likumā.
Krišjānis Feldmans: esam gatavi apkures sezonai
“Šai apkures sezonai esam gatavi, taču jārēķinās, ka gāzes patēriņš pieaugs gadījumā, ja tiksim atslēgti no Krievijas un Baltkrievijas elektroapgādes loka,” trešdien, 28.septembrī, pēc Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes sacīja komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.
“Bez izglītības vienā valodā - valsts valodā - runāt par saliedētu sabiedrību nav iespējams. Tā ir nepieciešamība, un izglītību latviešu valodā jānodrošina labā līmenī visās skolās,” trešdien, 28.septembrī, pauda Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.
I.Lībiņa-Egnere: valsts informatīvās telpas stiprināšana – atbilde cīņā pret Kremļa propagandu
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere trešdien, 28.septembrī, tikās ar Moldovas Republikas Audiovizuālās padomes priekšsēdētāju Lilianu Vicu (Liliana Viţu) un citiem padomes pārstāvjiem un pārrunāja informatīvās telpas stiprināšanas iespējas un paveikto abās valstīs.
Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta valsts aizsardzības dienesta izveidi
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 28.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu un ar to saistītos likumprojektus, kas paredz valsts aizsardzības dienesta izveidi.
Deputāti konceptuāli atbalsta ieceri celt minimālo algu
Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 28.septembī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Darba likumā, ar kuriem iecerēts noteikt minimālo mēnešalgu 620 eiro apmērā no nākamā gada, bet 700 eiro apmērā - no 2024.gada.
Komisija konceptuāli atbalsta Lielstraupes pils nodošanu Cēsu novada pašvaldībai
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 27.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz Lielstraupes pili bez atlīdzības nodot Cēsu novada pašvaldības īpašumā, lai nodrošinātu tās kultūrvēsturiskās vērtības saglabāšanu un aizsardzību, kā arī izmantošanu sabiedrības vajadzībām.
Mobilizācijas gadījumā zemessargus plānots ieskaitīt aktīvajā dienestā karavīra statusā
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 27.septembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, kas mobilizācijas gadījumā paredz zemessargus ieskaitīt aktīvajā dienestā karavīra statusā.
Ceturtdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
12:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem