Saeimas priekšsēdētāja Eiropas dienā aicina sargāt kopīgās vērtības

(09.05.2024.)
Galerija

“Paldies ikvienam iedzīvotājam, kurš sajūt sevī šo spēku, novērtē iespēju būt Eiropas Savienības pilsonim un kas kopā sargā mūsu kopējās mājas,” pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, ceturtdien, 9.maijā, pie Saeimas nama atklājot Eiropas dienas pikniku. Tas bija veltīts Latvijas divdesmitgadei Eiropas Savienībā.

Galvenais Eiropas Savienības mērķis ir miers Eiropā, un šobrīd, kad joprojām līdzās ir valstis, kas uzbrūk citām demokrātiskām valstīm, mums jābūt vienotākiem nekā jebkad, uzsvēra D.Mieriņa, aicinot ikkatru arvien iestāties par vienotu un drošu Eiropu.

Saeimas priekšsēdētāja aicināja atskatīties, kas ir veiksmīgas Eiropas pamatā, un novērtēja gan drosmīgos lēmumus pirms 20 gadiem, gan atbalstu Eiropas Savienībai arī šobrīd, turpinot veidot mūsu kopīgo šodienas Eiropu – demokrātisku, attīstītu valstu savienību. Izceļot Eiropas vērtības, D.Mieriņa uzsvēra Eiropas kopīgo kultūras bagātību – valodu, paražas un tradīcijas.

“Ciešākas saites ar citām Eiropas valstīm devušas daudz iespēju Latvijas sabiedrībai, un mūsu sabiedrība ir šīs iespējas drosmīgi izmantojusi labākas dzīves veidošanai,” pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis, norādot, ka šobrīd Latvija pati arvien biežāk iesaistās pārmaiņu radīšanā Eiropas Savienībā.

Aizstāvot Eiropas Savienības vērtības – brīvību, demokrātiju un likumos balstītu pasaules kārtību –, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs aicināja aktīvi iestāties par mieru gan Ukrainā, gan pašu mājās.  “Tā ir iespēja būt daļai no Eiropas Savienības, kas aktīvi iestājas par labklājību, brīvību, suverenitāti, kas kopīgi var veidot labāku un taisnīgāku Eiropu,” akcentēja E.Cepurītis.

Piknika dalībniekus uzrunāja arī Eiropas Savienības prezidējošās valsts – Beļģijas – vēstnieks Latvijā Karls Pēterss (Carl Peeters), kurš rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

Eiropas piknikā ikviens interesents neformālā gaisotnē bija aicināts kopā svinēt svētkus un iepazīties ar plašo Eiropas kulināro mantojumu, baudot Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas un Ungārijas, kā arī Eiropas Savienības kandidātvalstu Gruzijas un Ukrainas vēstniecību sarūpētos nacionālos ēdienus. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēja aplūkot kandidātvalsts Moldovas vēstniecības organizēto gleznu izstādi.

Savukārt īpašā svētku kūka bija tapusi sociālajā uzņēmumā Rīgā, kurā strādā talantīgi un aizrautīgi cilvēki ar invaliditāti. Tā nesa vēstījumu par Eiropu – atvērtu un iekļaujošu dzīves telpu, kurā ikvienam ir vienlīdzīgas iespējas strādāt, radoši izpausties un līdzdarboties, lai kopīgi taptu lielas lietas.

Eiropas piknika dalībnieki aktīvi piedalījās erudīcijas spēlē “Es un ES” un pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem. Labākie dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. Svētku norises vieta bija arī viens no pieciem kontrolpunktiem orientēšanās spēlē “saSKATI EIROPU”.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720316820109
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 18.jūnijā
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:30  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes Landtāga izglītības komisijas delegāciju
15:00  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson