Saeima galīgajā lasījumā lems par izmaiņām likumā, lai skolēni varētu atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

(08.05.2024.)

Saeima ceturtdien, 9.maijā, galīgajā lasījumā lems par izmaiņām Izglītības likumā, lai skolēni varētu atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. 

Deputāti galīgajā lasījumā lems par grozījumu Krimināllikumā, ar ko paredzēts noteikt kriminālatbildību par mēģinājumu ar dziļviltojuma tehnoloģiju palīdzību ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

Saeima rīt otrajā lasījumā skatīs izmaiņas Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholu varēs iegādāties no 20 gadu vecuma, kā arī ierobežot tā tirdzniecības laiku.

Deputāti pirmajā lasījumā spriedīs par likuma izmaiņām, kas paredz noteikt papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem. Tāpat deputāti pirmajā lasījumā skatīs izmaiņas likumā, kas paredz profesionālās kompetences pilnveides laikā stipendiju pedagogiem, kuri ieguvuši skolotāja kvalifikāciju darba vidē balstītajā otrā cikla augstākās izglītības studiju programmā.

Saeimai būs jālemj arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās. To vidū ir likuma grozījumi, kas citastarp paredz sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu (OCTA) attiecināt arī uz elektroskrejriteņiem. Tāpat deputāti lems par Kriptoaktīvu pakalpojumu likuma projektu un ar to saistīto likumprojektu nodošanu komisijām. Tie paredz noteikt kriptoaktīvu tirgus darbību Latvijā.

Rītdienas darba kārtībā ir arī deputātu iesniegtais lēmuma projekts par jauno Eiropas Savienības Patvēruma un migrācijas paktu.

Saeimas Juridiskā komisija lūgusi rītdienas sēdes darbakārtību papildināt ar izmaiņām likumā un skatīt tās pirmajā lasījumā, lai Eiropas Savienības zilās kartes turētājs varētu noteiktu laika periodu uzturēties pilsonības vai iepriekšējā mītnes valstī, nepierādot prombūtni attaisnojošu iemeslu.

Savukārt Ministru kabinets lūdzis rītdienas darba kārtībā iekļaut likumprojektu par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanu.

9.maija Saeimas sēdes apstiprinātajā darba kārtībā ir iekļauti 22 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 21.jūnijā
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde