Saeimas deputāti un darbinieki ikgadējā pavasara talkā sakopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

(28.04.2023.)
VideoGalerija

Saeimas deputāti un darbinieki piektdien, 28.aprīlī, devās uz Jāņa Čakstes dzimtas mājām “Auči”, lai ikgadējā pavasara talkā “Dāvana Latvijai” sakoptu māju apkārtni.

Pavasara talkā parlamenta talcinieki veidoja īpašu taku un apkopa iepriekšējo gadu talkās stādīto augļu koku un ogulāju stādījumus.

Saeimas pavasara talka ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibinājis bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Parlamenta talcinieki iepriekšējos gados ir atjaunojuši Jūrmalas kāpu aizsargjoslu, stādījuši ātri augošas apses un priežu mežu. Pēdējos gados talcinieki sakopj Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas māju “Auči” apkārtni, tostarp stādot arī jaunu augļudārzu, atjaunojot veco parku, kā arī ieliekot laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm muzeja “Jāņa Čakstes Māja” jaunās ēkas pamatos.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720307853967
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde