Saeimas ziņas

Parlamentā atgriezies starpkaru perioda Saeimas Prezidija oriģinālais krēsls
Saeimas namā ceturtdien, 30.martā, svinīgā pasākumā savās vēsturiskajās mājās atgriezies starpkaru perioda Saeimas Prezidija oriģinālais krēsls. To Saeimas priekšsēdētājam Edvardam Smiltēnam nodeva Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piektdien, 31.martā, dosies uz Jēkabpili, kur tiksies ar novada domes vadību, lai pārrunātu pašvaldības aktualitātes un iepazītos ar situāciju plūdos cietušajās teritorijās. 
Saeima konceptuāli atbalsta pieteikumu izskatīšanas termiņa pagarināšanu ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai Krievijas pilsoņiem
Saeima ceturtdien, 30.martā, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz pagarināt uzturēšanās atļauju pieteikumu izskatīšanas termiņu personām, kuras noteiktajā kārtībā ir nokārtojušas valsts valodas prasmju pārbaudi vai pieteikušās valsts valodas pārbaudei. 
Andris Sprūds: vardarbība ir jāatpazīst un jānovērš
“Šis ir nozīmīgs solis, lai izskaustu vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē gan Eiropas, gan nacionālā līmenī,” trešdien, 29.martā komisijas sēdē pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds,  uzsverot - būtiski ir atpazīt vardarbību, to preventīvi novērst, palīdzēt vardarbībā cietušajiem, iedrošināt cilvēkus par to runāt un nebaidīties lūgt palīdzību. 
Cilvēktiesību komisija: likumprojekta izskatīšana par sabiedrisko mediju apvienošanu ir jāatliek
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 29.martā, lēma atlikt iepriekš par steidzamiem atzīto grozījumu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā izskatīšanu. Grozījumi paredz noteikt tiesisko pamatu apvienota sabiedriskā medija darbībai.
Saeima lems par pieteikumu izskatīšanas termiņa pagarināšanu ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai Krievijas pilsoņiem
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi Saeimas 30.marta sēdes kārtībā iekļaut grozījumus Imigrācijas likumā. Tie paredz pagarināt termiņu, kādā izskata pieteikumus, lai personas, kuras laikus ir nokārtojušas valsts valodas prasmju pārbaudi, pagūtu iesniegt nepieciešamos dokumentus Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, un šī pieteikuma izskatīšanas laikā varētu turpināt uzturēties Latvijā. 
Saeimas priekšsēdētājs aicina Ķīnu veicināt Krievijas kara Ukrainā izbeigšanu
“Līdz ar iebrukumu Ukrainā starp Krieviju un civilizēto pasauli ir nolaidies dzelzs priekškars. Ķīna ir stratēģiski nozīmīgs spēlētājs, kas varētu izmantot savu ietekmi ANO hartas pamatprincipu iedzīvināšanā,” aicinot Ķīnu aktīvāk iesaistīties Krievijas kara Ukrainā izbeigšanas veicināšanā, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns trešdien, 29.martā, sacīja Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Latvijas Republikā Lianam Dzjaņcjuaņam (Liang Jianquan).
Edvards Smiltēns rosina Latviju un Austriju rast jaunus veidus sadarbībai ekonomikā ar augstu pievienoto vērtību
“Krievijas agresīvais karš Ukrainā atstāj negatīvu iespaidu arī uz mūsu ekonomiku. Latvijai un Austrijai ir jārod jauni veidi sadarbībai ekonomikā ar augstu pievienoto vērtību, lai spētu finansēt mūsu valstu militārās un sociālās vajadzības,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, trešdien, 29.martā, tiekoties ar Austrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Bernadeti Klešu (Bernadette Klösch).
Tautsaimniecības komisija konceptuāli atbalsta stingrākas prasības istabas dzīvnieku labturībai un pārdošanai
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 29.martā, konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni to turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā, kā arī uzlabot dzīvnieku izsekojamību.
Aizsardzības komisija trešajā lasījumā atbalsta valsts aizsardzības dienesta izveidi
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 29.martā, trešajā lasījumā atbalstīja Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu un ar to saistītos likumprojektus, kas paredz valsts aizsardzības dienesta izveidi. Iecerēts, ka pirmais iesaukums, kurš notiks uz brīvprātības pamata un kuram varēs pieteikties līdz šī gada 1.maijam, dienesta izpildi uzsāks 1.jūlijā. 
Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta