Saeimas ziņas

Publisko izdevumu un revīzijas komisija spriedīs par “Rail Baltica”
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti trešdien, 19.jūnijā, skatīs Valsts kontroles ziņojumu par projektu “Rail Baltica”.
Saeimā norisināsies diskusija par Latvijas enerģētikas izaicinājumiem 2050.gadam
Lai pārrunātu aktualitātes Latvijas enerģētikas stratēģijas izstrādē, Saeimā trešdien, 19.jūnijā, norisināsies diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050.gadam”. Tajā parlamentārieši un eksperti spriedīs par jau paveikto un vēl veicamajiem soļiem ilgtspējīgas enerģētikas politikas veidošanā.
Saeimas Eiropas lietu komisija paziņojumā mudina Gruziju ievērot tās iedzīvotāju vēlmi un turpināt eirointegrācijas kursu
Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien, 14.jūnijā, pieņēma paziņojumu, kurā mudina Gruzijas valdību un parlamentu ievērot Gruzijas iedzīvotāju absolūtā vairākuma vēlmi turpināt valsts integrācijas kursu uz Eiropas Savienību (ES) un respektēt Gruzijas konstitūcijā nostiprināto valsts apņemšanos veikt nepieciešamo pasākumu kopumu, lai nodrošinātu Gruzijas pilnu integrāciju ES un NATO.
Iespēja dzēst savas kredītsaistības plānota plašākam personu lokam
Lai dotu iespēju vēl plašākai iedzīvotāju daļai dzēst savas kredītsaistības, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumā. 
Uzlabos atbalstu valsts aizsardzības dienesta karavīriem
Lai uzlabotu atbalstu valsts aizsardzības dienesta karavīriem, ņemot vērā pieredzi pirmo trīs iesaukumu organizēšanā, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Valsts aizsardzības dienesta likumā. 
Trešajā valstī reģistrēts transportlīdzeklis būs jādeklarē izmantošanai ceļu satiksmē Latvijā, konceptuāli lemj Saeima
Lai trešajā valstī reģistrēts transportlīdzeklis varētu piedalīties ceļu satiksmē Latvijā, tas būs jādeklarē, paredz Saeimas ceturtdien, 13.jūnijā, konceptuāli atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.
Atlikumsiltumu turpmāk izmantos siltumapgādē
Lai veicinātu ilgtspējīgu un efektīvu enerģijas izmantošanu un salāgotu nacionālos normatīvos aktus ar Eiropas Savienības regulējumu, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma grozījumus Enerģētikas likumā. 
Stiprinās pacientu tiesību ievērošanu
Lai uzlabotu pacientu tiesību ievērošanu, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Pacientu tiesību likumā.
Nosacītu notiesāšanu aizstāj ar probācijas uzraudzību
Lai atteiktos no brīvības atņemšanas soda nosacītas noteikšanas, tā vietā ļaujot piemērot pamatsodu – probācijas uzraudzību, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā. 
Noteikts regulējums kriptoaktīvu tirgus darbībai Latvijā
Lai Latvijā, nosakot regulējumu kriptoaktīvu tirgus darbībai, veicinātu šīs jomas attīstību, Saeima ceturtdien, 13.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma Kriptoaktīvu pakalpojumu likumu, kā arī saistītus grozījumus vēl septiņos likumos.   
Pirmdien, 17.jūnijā
13:50  Saeimas Prezidija sēde
15:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Belizas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Therese Rath
15:50  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Ara Margarian
16:35  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Botsvānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Juliana Angela Dube-Gobotswang