Policijas kontroli aizstās ar probācijas uzraudzību

(08.07.2011.)

Saeima piektdien, 8.jūlijā, trešajā lasījumā atbalstīja divus likumprojektus, kas paredz no kriminālsodu sistēmas svītrot policijas kontroli, aizstājot to ar probācijas uzraudzību.

Probācijas uzraudzību kopumā plānots ieviest no 2015.gada 1.janvāra, bet dzimumnoziedzniekiem – jau no šī gada 1.oktobra.

Probācijas uzraudzība būs papildsods, ko varēs piemērot uz laiku no viena līdz trim gadiem personām, kuras sodītas ar jebkādu Krimināllikumā paredzēto pamatsodu.

Probācijas uzraudzības laikā personai būs jāpilda Valsts probācijas dienesta (VPD) noteiktie pienākumi, piemēram, reģistrēties VPD, ierasties VPD noteiktā laikā, informēt VPD amatpersonu par savu dzīvesvietu, darbavietu vai mācību iestādi, lūgt atļauju izbraukšanai ārpus dzīvesvietas uz ilgāku laika periodu.

Šīs funkcijas nodošana VPD radīs papildu iespējas individualizēt pārkāpējiem piespriežamos sodus un sniegt viņiem nepieciešamo palīdzību. Tiks sakārota arī sistēma, kriminālsodu izpildes funkciju nodalot no pirmstiesas kriminālprocesa funkcijas.

Grozījumi Krimināllikumā un kriminālprocesa likumā veikti saskaņā ar Kriminālsodu politikas koncepciju.
Saeimas Preses dienests

Piektdien, 20.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde