Saeimas komisija konceptuāli atbalsta ieceri nodrošināt bērnudārzu bērniem jau no pusotra gada vecuma

(10.05.2011.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 10.maijā, atbalstīja ieceri visiem bērniem no pusotra gada vecuma nodrošināt iespēju apmeklēt bērnudārzu.

„Šodien, uzklausot visas iesaistītās puses, vienojāmies strādāt pie tā, lai visiem vecākiem būtu nodrošināta vienlīdzīga iespēja savus bērnus vest uz bērnudārzu jau no pusotra gada vecuma, turklāt neatkarīgi no tā, vai bērnudārzs ir valsts vai pašvaldības dibināts, vai arī tas ir privāts,” akcentē Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete.

Lai šo ieceri īstenotu, vēl nepieciešami detalizēti finansiāli aprēķini, kā arī grozījumi vairākos normatīvajos aktos, tostarp Izglītības likumā, uzsver komisijas priekšsēdētāja. Komisija galīgo lēmumu par priekšlikumiem, kas iesniegti uz otro lasījumu grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, šodien vēl nepieņēma.

Šodienas sēdē Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sekretāre Inguna Rībena pauda viedokli, ka šis būtu ļoti nozīmīgs solis patlaban aktuālā demogrāfijas jautājuma risināšanā un ka šādu ieceri var īstenot, neprasot papildu finansējumu, bet gan pārskatot pieejamo.

Deputāti vienojās, ka Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību mēneša laikā sagatavos pārskatu par nepieciešamajām izmaiņām likumos un citā normatīvajā regulējumā, kā arī par iespējamo finansējuma modeli.


 Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes