Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Ropažos un Stopiņos

(05.05.2011.)

Piektdien, 6.maijā, 46 Latvijas neatkarības aizstāvjiem Ropažos un Stopiņos pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā Ropažos šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 16 Ropažu novada, savukārt apbalvošanā Stopiņos 30 Stopiņu novada iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem. Apbalvojumus pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Ropažos piektdien, 6.maijā, notiks Ropažu novada Kultūras un izglītības centrā, Sporta ielā 2/2, plkst.17.00.

Savukārt apbalvošanas pasākums Stopiņu novadā rītdien notiks Ulbrokas kultūras namā Ulbrokā, Institūta ielā 1a, plkst.19.00.

Apbalvojamo saraksts svinīgajiem pasākumiem Ropažos un Stopiņos.Saeimas Preses dienests 
 

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde