Novērtē Baltijas Asamblejas lomu Beniluksa un Baltijas valstu sadarbībā

(09.12.2010.)

Novērtējot Baltijas Asamblejas (BA) ieguldījumu Beniluksa valstu un Baltijas valstu sadarbības veicināšanā, Beniluksa parlaments 10.decembrī pasniegs godalgu Latvijas pārstāvei Ērikai Zommerei, kura 9.Saeimas laikā vadīja BA Latvijas delegāciju un 2010.gadā bija BA prezidente.

Latvija ir vienīgā valsts ārpus Beniluksa, kuras pārstāvim tiks pasniegta šī medaļa. Par nopelniem Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas sadarbības stiprināšanā godalgu pasniegs arī šo triju valstu premjerministriem un ārlietu ministriem, kuri strādāja pie jaunā Beniluksa valstu sadarbības līguma, kurš tika pieņemts 2008.gada 17.jūnijā.

Šobrīd BA Latvijas delegāciju vada Jānis Reirs (Vienotība), kurš mūsu valsti asamblejā pārstāvēja arī iepriekšējos divos parlamenta sasaukumos. Delegācijas sastāvā ir arī Jānis Ādamsons (SC), Valērijs Agešins (SC), Silva Bendrāte (Vienotība), Rihards Eigims (ZZS), Māris Kučinskis (PLL), Ainars Latkovskis (Vienotība), Vitālijs Orlovs (SC), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Ivans Ribakovs (SC), Uģis Rotbergs (Vienotība), Staņislavs Šķesters (ZZS), Ilze Vergina (Vienotība), Oskars Zīds (ZZS).

Svinīgā Beniluksa parlamenta medaļu pasniegšanas ceremonija notiks piektdien, 10.decembrī, Beniluksa parlamenta plenārsēdes laikā.

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu sadarbības organizācija, kas dibināta ar mērķi koordinēt Baltijas valstu sadarbību parlamentārā līmenī, diskutēt par jautājumiem un projektiem, kas kopīgi visām trim reģiona valstīm, kā arī, lai paustu kopēju nostāju par politiskiem, ekonomiskiem, sociāliem un kultūras jautājumiem Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī. BA veido nacionālās delegācijas - 12 līdz 20 deputāti no katra Baltijas valstu parlamenta.

Beniluksa parlaments, jeb Beniluksa Starpparlamentu Konsultatīvā padome ir Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas parlamentu sadarbības organizācija. Parlaments tika izveidots ar līgumu, ko 1955.gada 5.novembrī parakstīja Beļģija, Nīderlande un Luksemburga. Parlamentu veido 49 locekļi un tā mītnes vieta ir Brisele. Parlamentam ir konsultatīva loma.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem