Saeima nosaka regulējumu fotoradaru ieviešanai

(09.09.2010.)

Saeima ceturtdien, 9.septembrī, otrajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, nosakot tiesisko regulējumu komersanta īpašumā esošu ātruma kontroles mēriekārtu ieviešanai.

„Tas ir loģisks risinājums, ka fotoradarus iegādāsies un apsaimniekos uzņēmējs. Taču jāatzīst, ka komisijai nācās meklēt juridisko risinājumu, lai šo gadījumu noregulētu likumā. Faktiski, tas ir klasisks publiskās un privātās partnerības projekts, un būtu loģiski, ja ar starptautiskajiem aizdevējiem tiktu panākta vienošanās šādus un līdzīgus projektus īstenot kā publisko un privāto partnerību, nevis meklēt aplinkus ceļus,” skaidro Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Ātruma pārkāpumus fiksējošo iekārtu ieviešana uzlabos ceļu satiksmes dalībnieku kontroli un samazinās ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu, jo vismaz 40 procentos gadījumu avārijas iemesls ir saistīts ar atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, norāda likumprojekta autori.

Fotoradarus paredzēts izvietot Valsts policijas apzinātās vietās un ceļa posmos, kur sistemātiski tiek pārkāpts atļautais braukšanas ātrums un notiek ceļu satiksmes negadījumi ar smagām sekām.

Ātruma pārkāpumu fiksēšana notiks ar komersanta īpašumā esošiem tehniskajiem līdzekļiem. Komersants par iekārtu piegādi un uzstādīšanu saņems daļu no uzliktajiem naudas sodiem. Šo daļu noteiks Ministru kabinets, un tā būs atkarīga no faktiskajiem ieņēmumiem valsts pamatbudžetā, ko veidos samaksātie sodi.

Pārkāpumu fiksēšana ar komersanta īpašumā esošiem fotoradariem ir efektīvs risinājums, jo valstij nav jāiegulda salīdzinoši lielas investīcijas tehniskajā aprīkojumā. Tāpat valsts neuzņemas finanšu risku gadījumā, ja faktiskie ieņēmumi no naudas sodiem ir mazāki par plānotajiem un komersanta faktiskie izdevumi ir lielāki par saņemto samaksu, norāda likumprojekta autori.

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā stāsies spēkā 2011.gada 1.janvārī.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)