Tautsaimniecības komisija lems par akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei

(03.08.2010.)

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 4.augustā, izskatīs likumprojektu „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli””, kas paredz līdz 2014.gadam dabasgāzei nepiemērot akcīzes nodokli.

„Vienīgais veids kā valsts var mazināt straujā gāzes cenu kāpuma negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldību budžetiem ir pārskatīt savu nodokļu politiku. Tāpēc rosinām akcīzes nodokļa piemērošanu atlikt līdz 2014.gada sākumam,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. „Sagaidāms, ka gāzes cenas šoruden pieaugs par 30 procentiem, un atteikšanās no akcīzes nodokļa gala cenu pieaugumu samazinās par pieciem līdz sešiem procentiem. Situācija joprojām būs smaga, taču arī šāds solis būs atspaids iedzīvotājiem.”

Komisija strādās ar likumprojekta „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”” sagatavošanu otrajam lasījumam. Likuma izmaiņas plānots kā steidzamas skatīt tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Tāpat komisija strādās ar izmaiņām Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā. Ar šiem grozījumiem plānots likuma normas saskaņot ar Eiropas Savienības prasībām. Lai izvairītos no soda sankcijām par direktīvu prasību nepārņemšanu, likumprojekts jāpieņem vēl augustā, un šī paša iemesla dēļ rīt plānojam skatīt arī iespējamas izmaiņas Publiskās un privātās partnerības likumā, informē komisijas priekšsēdētājs.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē notiks trešdien, 4.augustā, plkst.11.00 Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes