Tautsaimniecības komisija lems par akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei

(03.08.2010.)

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 4.augustā, izskatīs likumprojektu „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli””, kas paredz līdz 2014.gadam dabasgāzei nepiemērot akcīzes nodokli.

„Vienīgais veids kā valsts var mazināt straujā gāzes cenu kāpuma negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldību budžetiem ir pārskatīt savu nodokļu politiku. Tāpēc rosinām akcīzes nodokļa piemērošanu atlikt līdz 2014.gada sākumam,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. „Sagaidāms, ka gāzes cenas šoruden pieaugs par 30 procentiem, un atteikšanās no akcīzes nodokļa gala cenu pieaugumu samazinās par pieciem līdz sešiem procentiem. Situācija joprojām būs smaga, taču arī šāds solis būs atspaids iedzīvotājiem.”

Komisija strādās ar likumprojekta „Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”” sagatavošanu otrajam lasījumam. Likuma izmaiņas plānots kā steidzamas skatīt tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Tāpat komisija strādās ar izmaiņām Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā. Ar šiem grozījumiem plānots likuma normas saskaņot ar Eiropas Savienības prasībām. Lai izvairītos no soda sankcijām par direktīvu prasību nepārņemšanu, likumprojekts jāpieņem vēl augustā, un šī paša iemesla dēļ rīt plānojam skatīt arī iespējamas izmaiņas Publiskās un privātās partnerības likumā, informē komisijas priekšsēdētājs.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē notiks trešdien, 4.augustā, plkst.11.00 Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.
Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes