Saeimu Muzeju naktī apmeklējuši vairāk nekā 1800 cilvēki

(16.05.2010.)
Saeimas namu Muzeju naktī 15.maijā apmeklējuši vairāk nekā 1800 cilvēki, pēdējais viesis parlamentu atstāja ap pulksten diviem naktī. 

Apmeklētāji varēja aplūkot parlamenta ēkas interjerus, kā arī redzēt vairākas tematiskas izstādes, kas veltītas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas 20.gadadienai un Satversmes sapulces sasaukšanas 90.gadadienai.

Muzeju nakts ietvaros ar apmeklētājiem parlamentā tikās Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, kurš stāstīja par Saeimas sēžu zāles vēsturi un deputātu ikdienas darbu.

Apmeklētāji izrādīja lielu interesi par Saeimas sēžu zāli un vēlējās nofotografēties tajā. Daudzi bija pārsteigti, ka zāle ir mazāka nekā izskatās televīzijā un fotogrāfijās.
 
Parlamenta viesi varēja aplūkot fotogrāfu Borisa Koļesņikova, Ulda Pāžes, Alda Dubļāna un Ulda Brieža darbu izstādes. Balsošanas zālē izstādītas balsošanas zīmes, ar kurām 1990.gada 4.maijā Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti balsoja par mūsu valsts Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanu.

Parlamenta bibliotēkā varēja aplūkot Latvijas Nacionālā vēstures muzeja veidoto ekspozīciju „Deklarācijai „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” - 20”, kā arī Laimdotas Ruģēnas veidoto izstādi, kas veltīta Satversmes sapulces sasaukšanas 90.gadadienai. 

Foto no Muzeju nakts Saeimā: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624066406330/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=RiV55xT0bcU

Izmantojot materiālus publicēšanai, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes