Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze tiekas ar jauno Francijas vēstnieci (foto)

(12.05.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze trešdien, 12.maijā, tikās ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Šantālu Puarē (Chantal Poiret), kura bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunāti abu valstu parlamentārie kontakti, kā arī iespējas veicināt kontaktus pašvaldību līmenī un ekonomisko sadarbību.

Sveicot vēstnieci Saeimā, G.Daudze Latvijas un Francijas attiecības raksturoja kā lieliskas, ar labu attīstības potenciālu. „Esmu pārliecināts, vēstnieces kundze, ka Jūsu pilnvaru laikā abu valstu attiecību pozitīvā dinamika turpināsies,” teica Saeimas priekšsēdētājs.

Abu valstu labās attiecības veidojušās daudzu gadu garumā, atzīmēja G.Daudze, pateicoties par Francijas sniegto atbalstu Latvijas neatkarības de iure atzīšanā, kā arī Francijas konsekvento politiku, neatzīstot Latvijas nelikumīgo inkorporāciju PSRS sastāvā. „Mēs augstu vērtējam Francijas nostāju šajos vēsturiskajos notikumos. Šodien mums ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi, lai Latvijas un Francijas attiecības turpinātu attīstīties tikpat sekmīgi,” norādīja G.Daudze.

Pārrunājot abu valstu politiskos kontaktus, puses bija vienisprātis par parlamentārās sadarbības īpašo lomu. Š.Puarē pauda gandarījumu par Saeimas ieguldīto darbu, organizējot NATO Parlamentārās Asamblejas sesiju, kura no 28.maija līdz 1.jūnijam notiks Rīgā. Francijas parlamenta abu palātu delegācijā šajā Rīgas sesijā būs 11 parlamentārieši, darīja zināmu vēstniece, paužot pārliecību par Parlamentārās Asamblejas sesijas pozitīvo ietekmi uz abu valstu parlamentārajiem kontaktiem.

Sarunā tika pārrunātas arī iespējas intensificēt uzņēmēju un pašvaldību kontaktus. Kā sekmīgas sadarbības piemēru pašvaldību līmenī vēstniece minēja Ventspils un tās Francijas sadraudzības pilsētas Loriānas ilggadīgos kontaktus. Arī Saeimas priekšsēdētājs pauda gandarījumu par abu pilsētu sekmīgo sadarbību, piebilstot, ka savulaik kā ārsts vairākkārt stažējies Loriānā. „Man ir patiess prieks, ka šī pilsētu draudzība joprojām tiek kopta. Tā ir lielisks piemērs, kā pašvaldību un iedzīvotāju līmenī starp valstīm veidot ciešus un sirsnīgus kontaktus,” atzina G.Daudze.

Jaunā Francijas vēstniece Š.Puarē ir karjeras diplomāte ar 30 gadu pieredzi diplomātiskajā dienestā. Bijusi vēstniece Azerbaidžānā un Norvēģijā, strādājusi Francijas vēstniecībās Rumānijā un Vācijā, pārstāvniecībā ANO, kā arī ieņēmusi dažādus amatus Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā. 


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157623920601259/
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB#p/u/0/tN8IFfEqeaI
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā