Saeimas deputāti vērtēs priekšlikumu par bezmaksas sabiedrisko transportu bezpajumtniekiem

(01.03.2010.)
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 2.martā, vērtēs Rīgas domes priekšlikumu nodrošināt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā patversmju klientiem. 

Galvaspilsētas pašvaldība rosina izdevumus, kas tādējādi rastos pašvaldības SIA „Rīgas satiksme”, segt no valsts budžeta līdzekļiem mērķdotācijas veidā.

„Rīgas pašvaldība nākusi klajā ar patiesi oriģinālu un drosmīgu priekšlikumu, kas sabiedrībā jau izraisījis visai neviennozīmīgu reakciju. Komisijas sēdē centīsimies izdibināt, kādēļ pašvaldība nāk klajā ar šādu iniciatīvu laikā, kad ir būtiski samazināti braukšanas atvieglojumi skolēniem un studentiem. Patlaban man ir grūti atrast argumentus, kādēļ valstij būtu jānodrošina brīvbiļetes tieši bezpajumtniekiem,” norāda komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.  

Komisijas sēdē aicināti piedalīties pārstāvji no Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas, Rīgas domes Satiksmes departamenta, SIA “Rīgas satiksme”, Satiksmes ministrijas un Finanšu ministrijas.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks otrdien, 2.martā, plkst.15.00 Jēkaba ielā 10/12, 210.telpā. Saeimas Preses dienests
Svētdien, 26.martā