Rītdien pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Madonas pusē

(04.02.2010.)

Piektdien, 5.februārī, svinīgā pasākumā Lubānā 84 Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Tāpat piektdien apbalvojumus saņems 188 barikāžu dalībnieki Madonas novadā.

Apbalvojamo vidū ir Aronas, Amatas, Bērzaunes, Indrānu, Jumurdas, Kalsnavas, Liezēres, Ļaudonas, Murmastienes, Ošupes, Praulienas, Sarkaņu un Vestienas pagastu, kā arī Barkavas, Cesvaines, Dzelzavas, Ērgļu, Lubānas, Mārcienas, Madonas un Varakļānu iedzīvotāji.

Apbalvojumus pasniegs Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

Apbalvojumu piešķir piemiņas zīmes valde, kuru vada Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un viņa aicināti četri valdes locekļi - 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 25 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais pasākums Lubānā piektdien, 5.februārī, notiks Lubānas pilsētas klubā, Tilta ielā 14, pulksten 15.30.

Savukārt apbalvošana Madonā piektdien, 5.februārī, notiks Madonas kultūras namā, Raiņa ielā 12, pulksten 18.00, un pēc tās barikāžu dalībniekiem muzicēs Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 27.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
09:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde