Atvērto durvju diena

Reizi gadā Saeima aicina ikvienu interesentu, īpaši jauniešus, uz Atvērto durvju dienu parlamentā. Katru gadu Atvērto durvju dienas apmeklētājiem ir iespēja iepazīt kādu šim notikumam par godu veidotu tematisko ekspozīciju, kā arī izstaigāt Saeimas namu. Jaunieši var iegūt papildu informāciju arī par parlamenta organizētiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem un projektiem.

tituls

 

Pieteikšanās Atvērto durvju dienai Saeimā ir noslēgusies.

Publicētajā pasākuma dalībnieku sarakstā skolas aicinātas iepazīties ar rezervēto apmeklējuma laiku.

Atvērto durvju dienas  apmeklējumu laiki skolām 

Pasākuma dienā ieeja Saeimas namā, Jēkaba ielā 11, Rīgā, no Klostera ielas/Jēkaba katedrāles puses. Savukārt apmeklētājiem ar kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem, tostarp personām ratiņkrēslos, ieeja tiks organizēta no Jēkaba ielas puses.

 29.septembrī aicinām ierasties noteiktā Jums rezervētajā laikā. Ierodoties parlamentā, apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte), kā arī jāiziet drošības pārbaude. Bērniem vecumā līdz septiņiem gadiem (ieskaitot) atļauts ieiet bez pieteikuma un bez personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanas tādas pilngadīgas atbildīgās personas pavadībā, kura var apliecināt bērna identitāti. Savukārt bērniem vecumā no astoņiem, līdz četrpadsmit gadiem (ieskaitot), atļauts ieiet, uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai citu identifikācijas dokumentu ar fotogrāfiju (piemēram, skolēna apliecību), pilngadīgas atbildīgās personas pavadībā.  Kopējais apmeklējuma laiks – aptuveni 1 stunda.

Ģimenēm ar maziem bērniem ieeja parlamentā tiks nodrošināta bez rindas un uzrādot vienu personu apliecinošu dokumentu uz visiem ģimenes locekļiem.

Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, tādēļ apmeklētāju plūsma iekļūšanai var tikt īslaicīgi aizkavēta.

Lūgums iepazīties ar Saeimas ēku apmeklēšanas kārtību un uzturēšanos tajās:

https://www.saeima.lv/files/Uzturesanas_Noteikumi.pdf

 Drošības apsvērumu dēļ Saeimas ēkā nav atļauts ienest bīstamus priekšmetus, kā arī ir aizliegts ierasties alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat aicinām ņemt vērā, ka parlamentā nedrīkst ienākt ar liela izmēra somām, kas pārsniedz mugursomas izmērus (~ 50 x 40 x 20 cm), un mājdzīvniekiem.

Šogad aprit 100 gadi, kopš parlaments pieņēma Saeimas kārtības rulli – likumu, kurā apkopotas parlamenta darba procedūras un noteikumi. Tam par godu 29.septembrī Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespējams aplūkot Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu ekspozīciju un izzināt, kā gadsimta laikā mainījies parlamenta darbs.

Tāpat parlamenta apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kāpēc Saeimas sēžu vadītājam ir īpašs amata rīks – āmuriņš.

Saeimas viesi varēs apskatīt arī parlamenta telpas – Sēžu zāli, Balsošanas zāli, Dzelteno zāli un Sarkano zāli, kā arī greznās reprezentācijas zāles.

Saeimas nama apmeklētāji varēs iegūt informāciju par parlamenta projektiem jauniešiem – jauniešu fotokonkursu “Manas brīvības piemineklis”, “Jauniešu Saeimu” un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu”.

Ikviens interesents varēs bez maksas nosūtīt īpaši veidotu Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu pastkarti uz jebkuru vietu Latvijā un nofotografēties fotostūrītī.

Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts piektdien, 29.septembrī, no pulksten 10.00 līdz 18.00, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš.

Atvērto durvju diena Saeimā būs publisks pasākums, kura norise tiks fotografēta un filmēta.

Papildu informācija pa tālruni 67087321 vai e-pastu pasakumi@saeima.lv

Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde