Atvērto durvju diena

Reizi gadā Saeima aicina ikvienu interesentu, īpaši jauniešus, uz Atvērto durvju dienu parlamentā. Katru gadu Atvērto durvju dienas apmeklētājiem ir iespēja iepazīt kādu šim notikumam par godu veidotu tematisko ekspozīciju, kā arī izstaigāt Saeimas namu. Jaunieši var iegūt papildu informāciju arī par parlamenta organizētiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem un projektiem.

tituls

 

Parlaments aicina uz Atvērto durvju dienu Saeimas kārtības ruļļa simtgades zīmē

Šogad aprit 100 gadi, kopš parlaments pieņēma Saeimas kārtības rulli – likumu, kurā apkopotas parlamenta darba procedūras un noteikumi. Tam par godu 29.septembrī Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespējams aplūkot Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu ekspozīciju un izzināt, kā gadsimta laikā mainījies parlamenta darbs.

Tāpat parlamenta apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kāpēc Saeimas sēžu vadītājam ir īpašs amata rīks – āmuriņš.

Saeimas viesi varēs apskatīt arī parlamenta telpas – Sēžu zāli, Balsošanas zāli, Dzelteno zāli un Sarkano zāli, kā arī greznās reprezentācijas zāles.

Saeimas nama apmeklētāji varēs iegūt informāciju par parlamenta projektiem jauniešiem – jauniešu fotokonkursu “Manas brīvības piemineklis”, “Jauniešu Saeimu” un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu”.

Ikviens interesents varēs bez maksas nosūtīt īpaši veidotu Saeimas kārtības ruļļa simtgadei veltītu pastkarti uz jebkuru vietu Latvijā un nofotografēties fotostūrītī.

Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts piektdien, 29.septembrī, no pulksten 10.00 līdz 18.00, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš.

Interesenti Saeimas apmeklējumam aicināti pieteikties līdz šī gada 25.septembrim. Pieteikuma anketa pieejama: https://www.saeima.lv/lv/application-form/open-day-form

Pēc pieteikuma anketas iesniegšanas lūgums pārbaudīt, vai anketā norādītājā e-pasta adresē saņemta ziņa par anketas saņemšanu. Ja šāda ziņa nav saņemta, aicinām sazināties pa tālruni 67087321.

Atvērto durvju diena Saeimā būs publisks pasākums, kura norise tiks fotografēta un filmēta.

Informējam, ka pieprasītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu personas identifikāciju un iekļūšanu Saeimas ēkā. Personas datu saturošās informācijas apstrāde tiks veikta tikai atbilstoši normatīvo aktu regulējumam. Informācija par personas datu apstrādi: www.saeima.lv/lv/datu-apstrade.

Lūgums iepazīties ar Saeimas nama apmeklēšanas kārtību un uzturēšanos tajā: https://www.saeima.lv/files/Uzturesanas_Noteikumi.pdf

Papildu informācija pa tālruni 67087321 vai e-pastu pasakumi@saeima.lv

Ceturtdien, 21.septembrī
09:00  Saeimas 2023. gada 21. septembra kārtējā sēde