14.Saeimas priekšsēdētāja aktualitātes

Edvards Smiltēns: Nova Kahovkas dambja Ukrainā apzināta iznīcināšana ir terorisma akts
“Katru Ukrainas teritorijas okupācijas dienu, katru stundu, katru minūti Krievija pastrādā noziegumus un zvērības, nogalinot civiliedzīvotājus. Šodiena ir vēl viens apliecinājums Krievijas ierastajam rīcības modelim. Nova Kahovkas dambja Ukrainā apzināta iznīcināšana ir ekoloģiskā terorisma akts. Krievija ir teroristiska valsts,” otrdien, 6.jūnijā, paziņojumā pauda Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
E.Smiltēns: Viļņas samitā jāizbūvē ceļš neatgriezeniskai Ukrainas integrācijai NATO
NATO dalībvalstīm šī gada jūlijā gaidāmajā samitā Viļņā ir jānāk klajā ar spēcīgu vīziju par to, kā sabiedrotie nodrošinās ilgstošu mieru Eiropā, tostarp skaidri, ticami un neatgriezeniski iezīmējot Ukrainas ceļu uz NATO. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piektdien, 2.jūnijā, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pirms gaidāmā NATO samita uzrunājot kolēģus alianses dalībvalstu parlamentu spīkeru sanāksmē.
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns līdz 2.jūnijam vizītē uzturēsies Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur piedalīsies NATO dalībvalstu parlamentu vadītāju sanāksmē. Saeimas priekšsēdētājs uzrunās klātesošos par ilgtermiņa atbalsta plānu spēcīgai un neatkarīgai Ukrainai.
E.Smiltēns Latvijas hokeja izlasei: tas ir tikai sākums
“Jūs esat sapņu komanda, cilvēki, kas ir spējīgi izdarīt neiespējamo. Nesiet ar godu Latvijas karogu, mēs zinām, ka tas ir tikai sākums,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, pirmdien, 29.maijā, svinīgā ceremonijā Rīgas pilī sveicot Latvijas vīriešu hokeja izlasi - bronzas medaļu ieguvējus 2023.gada Pasaules čempionātā hokejā.
E.Smiltēns Pensionāru federācijas kongresā: esat viena no ietekmīgākajām sabiedriskajām organizācijām
“Federācijā ir pulcējušies gudri, zinoši un kompetenti cilvēki, un tā pārstāv ļoti nozīmīgu Latvijas sabiedrības daļu. Cilvēkus, kas ieguldījuši savu mūžu un darbu Latvijas labā, viedu paaudzi, kas glabā dzīvu tradīciju, vēstures un atmiņu pūru. Tie ir pēctecības nodrošinātāji, bez kuriem valsts nevar pastāvēt. Paaudze, kuras briedums ļauj saglabāt sabiedrības stabilitāti un noturību pret populismu un vienas dienas varoņiem. Tā ir viena no pašām ietekmīgākajām sabiedriskajām organizācijām mūsu valstī,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, sestdien, 27.maijā, uzrunājot Latvijas Pensionāru federācijas kongresa dalībniekus.
Edvards Smiltēns, atklājot EPPA sanāksmi Rīgā: katrs mūsu pieņemtais lēmums ir ieguldījums Eiropas nākotnes drošībā
“Palīdzot Ukrainai cīnīties pret Krievijas agresiju, mēs, eiropieši, kopā ar mūsu sabiedrotajiem esam vienoti, mūsu atbalsts ir spēcīgs un mūsu noturība – nesatricināma. Mēs esam pierādījuši, ka esam gatavi ieguldīt un rīkoties, aizstāvot savas stratēģiskās intereses un palīdzot Ukrainai atjaunot tās teritoriālo integritāti. Arī turpmāk mēs nevaram pieļaut, ka kāds izaicinājums tiek uztverts kā pārāk sarežģīts vai apgrūtinošs, vai politiski grūti īstenojams. Mums jāpatur prātā, ka katrs mūsu pieņemtais lēmums ir ieguldījums Eiropas nākotnes drošības vidē,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piektdien, 25.maijā, atklājot Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Pastāvīgās komitejas sanāksmi.
E.Smiltēns forumā: lēmumi enerģētikā ir nacionālās drošības un tautsaimniecības  asinsrites jautājums
“Lēmumi par enerģētikas stratēģiju nevar būt tikai atsevišķu ministriju jautājums, tiem ir jāsākas Saeimā, un te ir jābūt plašai politiskai līdzdalībai, jo lēmumi enerģētikā ir nacionālās drošības, tautsaimniecības asinsrites, investīciju piesaistes un izaugsmes jautājums,” pirmdien, 22.maijā, parlamentā atklājot enerģētikas forumu, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Edvards Smiltēns Tallinā Baltijas valstu spīkeriem: Baltijas valstu sadarbība stiprina reģionālo drošību
“Baltijas valstis līdzīgi redz drošības izaicinājumus, un mūsu sadarbība stiprina reģionālo drošību,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piektdien, 19.maijā, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā tiekoties ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Lauri Husaru (Lauri Hussar) un Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen).
Saeimas priekšsēdētājs Tallinā ar pārējiem Baltijas valstu spīkeriem pārrunās aktuālo drošības situāciju un atbalstu no kara bēgošajiem ukraiņiem
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns no 18. līdz 19.maijam vizītē apmeklēs Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, kur tiksies ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Lauri Husaru (Lauri Hussar) un Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen), lai spriestu par aktuālo drošības situāciju.
Edvards Smiltēns Latvijas nacionālajai hokeja izlasei: jūsu uzvaras mūs piepilda ar patriotismu
“Šobrīd mums tas, ko jūs darāt, ir vajadzīgs vairāk nekā jebkad, būsim laimīgi un patriotisma piepildīti, ja arī turpmāk uzvarēsiet un nesīsiet Latvijas karogu tālāk,“ sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns otrdien, 16.maijā, Saeimas namā tiekoties ar Latvijas nacionālo hokeja izlasi.
Sestdien, 10.jūnijā