14. Saeimas priekšsēdētāja aktualitātes

D.Mieriņa Čehijas parlamenta priekšsēdētājai: mēs līdzīgi redzam drošības situāciju Eiropā
Mēs līdzīgi redzam drošības situāciju Eiropā un augstu vērtējam Čehijas iniciatīvas un ieguldījumu mūsu drošības stiprināšanā, pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa trešdien, 15.maijā, tiekoties ar Čehijas Republikas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāju Markētu Pekarovu-Adamovu (Markéta Pekarová Adamová).
Saeimas priekšsēdētāja Eiropas dienā aicina sargāt kopīgās vērtības
“Paldies ikvienam iedzīvotājam, kurš sajūt sevī šo spēku, novērtē iespēju būt Eiropas Savienības pilsonim un kas kopā sargā mūsu kopējās mājas,” pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, ceturtdien, 9.maijā, pie Saeimas nama atklājot Eiropas dienas pikniku. Tas bija veltīts Latvijas divdesmitgadei Eiropas Savienībā.
Daiga Mieriņa: aizsardzībai pret ģeopolitiskām vētrām nepieciešams stiprināt Eiropas Savienības rīcībspēju
“Tagad esam sākuši atskārst, ka aizsardzībai nu jau pret ģeopolitiskām vētrām nepieciešams stiprināt Eiropas Savienības rīcībspēju. Sākam apzināties, ka nepieciešama spēja kopīgi definēt mūsu stratēģiskās intereses, un nepieciešama politiskā griba īstenot vienotu rīcību ārējā un drošības politikā, kā to paši esam paredzējuši vēl 2007.gada Lisabonas līgumā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa pirmdien, 8. aprīlī, atklājot parlamentā notiekošo konferenci ““ES sarunas 2024: ES kā drošas mājas mūsdienu ģeopolitiskajā ainavā”.
Starptautiskajā nevalstisko organizāciju dienā parlamentā norisinās Saeimas komisiju atvērto durvju diena
Lai stiprinātu parlamenta saikni ar pilsonisko sabiedrību un uzsvērtu tās būtisko lomu likumdošanā, Saeimā kopā ar nevalstiskā sektora partneriem šodien, 27.februārī – Starptautiskajā nevalstisko organizāciju dienā, aizsākta jauna tradīcija – Saeimas komisiju atvērto durvju diena.
Saeimas priekšsēdētāja tiksies ar lauksaimnieku pārstāvjiem
Lai pārrunātu lauksaimniekiem svarīgus jautājumus un nozares aktualitātes, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, trešdien, 7.februārī, pulksten 12.00 Saeimas nama Viesu zālē tiksies ar nozares pārstāvjiem. 
Saeimas priekšsēdētāja tiekas ar Grieķijas, Kazahstānas un Somijas vēstniekiem
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa otrdien, 6.februārī, parlamentā tikās ar Grieķijas, Kazahstānas un Somijas vēstniekiem Latvijas Republikā.
Saeimas priekšsēdētāja Vašingtonā: nedrīkstam novērtēt par zemu mūsu kopīgo pretinieku
Mums vairs nav nekādu ilūziju par Krieviju. Agresorvalsts ir pākārtojusi ekonomiku ilgstoša kara vajadzībām un vairāk nekā trešdaļu budžeta tērē miltāriem mērķiem. Mēs nedrīkstam novērtet pretinieku par zemu, Krievija kara laukā aizvien maina taktiku un ātri mācās. Rietumu sabiedrotajiem ir jāapzinās: Krievija neapstāsies Ukrainā, ja vien mēs to neapstādināsim. To, uzturoties vizītē Vašingtonā, sarunās ar ASV likumdevējiem uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.
D.Mieriņa Vašingtonā: globālā drošība sakņojas spēcīgā ASV un Eiropas partnerībā
Eiropas drošībai ASV loma ir neaizstājama. Globālā drošība šodien balstās spēcīgā ASV un Eiropas sadarbībā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, ASV galvaspilsētā Vašingtonā tiekoties ar ASV Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Maiku Džonsonu (Mike Johnson) un citiem ASV likumdevējiem.  D.Mieriņa vizītē ASV ieradusies kopā ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Lauri Husaru (Lauri Hussar) un Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen). Sarunā ar Baltijas valstu spīkeriem M.Džonsons apliecināja ASV stratēģisko partnerību ar Baltijas valstīm.
Daiga Mieriņa: Kanāda demonstrē spilgtu piemēru sabiedroto vienotībai
Kanādas lēmums stiprināt savu militāro klātbūtni Latvijā ir spilgts piemērs NATO sabiedroto vienotībai un solidaritātei. Tas ir nozīmīgs ieguldījums ne vien Baltijas, bet visas Eiropas drošībā, jo pauž skaidru vēstījumu Krievijai: NATO ir apņēmības pilna aizsargāt katru savas teritorijas centimetru. To pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Kanādas galvaspilsētā Otavā tiekoties ar parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Gregu Fērgusu (Greg Fergus). 
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa kopā ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Lauri Husaru (Lauri Hussar) un Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen) nākamnedēļ uzturēsies vizītē Kanādā un ASV.  Baltijas valstu spīkeri pirmdien, 29.janvārī, tiksies ar Kanādas parlamentāriešiem, bet otrdien, trešdien un ceturtdien – ASV Senāta un Pārstāvju palātas pārstāvjiem gan no demokrātu, gan republikāņu rindām.
Otrdien, 16.jūlijā
09:00  Eiropas Savienības Austrumu partnerības parlamentāro administrāciju dialogs par pārmaiņu vadību, sarunu vešanu un komunikāciju