Vides pieejamība Saeimā

Latvijas parlaments ir atvērts ikvienam sabiedrības loceklim un rūpējas, lai tas būtu pieejamas arī cilvēkiem ar kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem, tostarp personām ratiņkrēslos.

Saeima strādā vēsturiskās ēkās ar lielu kultūrvēsturisko vērtību. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai, saglabājot šo mantojumu, vienlaikus rūpētos, lai ēkas būtu pieejamas. Ikvienā Saeimas ēkā patlaban ir nodrošināta vides pieejamība, tostarp nodrošinot arī cilvēkiem ratiņkrēslos iespēju patstāvīgi nokļūt ikvienā sanāksmju telpā. 

 

Saeimas ēkas

Latvijas parlaments atrodas pašā Rīgas centrā, Vecrīgā. Tas ir izvietots piecās ēkās.

karte

Saeimas galveno ēku, kas atrodas Jēkaba ielā 11, dēvē par Saeimas namu. Tajā izvietota Sēžu zāle, Saeimas reprezentācijas zāles, Saeimas priekšsēdētāja un Saeimas Prezidija locekļu, kā arī darbinieku darba telpas. Šo ēku izmanto viesu uzņemšanai, sanāksmēm, konferencēm un citiem pasākumiem.

Iepretim Saeimas namam atrodas vēl četras ēkas – Jēkaba ielā 6/8, Jēkaba ielā 10/12, Jēkaba ielā 16 un Torņa ielā 3/5, kurās izvietotas parlamenta komisiju sēžu un sanāksmju zāles, Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs, kā arī deputātu un darbinieku darba vietas.

 

Iekļūšana ēkās

Iekļūšana ēkās

Pie Jēkaba ielas 11 nama ieejas no Jēkaba ielas puses ir ierīkota uzbrauktuve, kuras izvietojums un izmēri ļauj pa to ērti iekļūt ēkā arī personām ratiņkrēslos. Ērtākai uzbraukšanai ar ratiņkrēslu pie pārējām parlamenta ēkām ir pazeminātas ietvju bruģakmens apmales.

foto ar izsaukuma pogu

Pie ieejām ēkās ir izsaukuma pogas, kas domātas, lai cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ratiņkrēslos palīdzētu ērti iekļūt Saeimā.

ratiņkrēslu pacēlājs

Visas parlamenta ēkas ir aprīkotas ar ratiņkrēslu pacēlājiem un liftiem.

Lifta pogas

Atsevišķos liftos (Jēkaba ielā 11, Jēkaba ielā 6/8) ir nodrošināta audioinformācija par stāvu, kurā lifts atrodas, kā arī lifta vadības pogas aprīkotas ar informāciju Braila rakstā.

Kāpnes Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8 aprīkotas ar margām, uz kurām pie pirmā un pēdējā pakāpiena iestrādāts stāva numurs.

Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8 gaiteņi publiski pieejamās zonās nav šaurāki par 1,5 metriem. Gaiteņos nav grīdas līmeņu atšķirību.

Katrā Saeimas ēkā ir pieejamas labierīcības, kas ir piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkā Jēkaba ielā 6/8 cilvēkiem ar kustību traucējumiem piemērotas labierīcības pieejamas katrā stāvā.

Lūdzam ņemt vērā, ka piekļuve dažām telpām ratiņkrēslā ir apgrūtināta.  Ja Jums rodas jautājumi par konkrētu telpu pieejamību, aicinām vērsties pie Saeimas darbiniekiem, kuri atbild par attiecīgā pasākuma organizēšanu.

 

Piebraukšana pie Saeimas

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri izmanto specializēto transportu, uz parlamenta apmeklējuma laiku ir iespēja novietot savu autotransportu Saeimas autostāvvietā, kas iepriekš jāpiesaka par komisijas sēdi vai pasākumu atbildīgajam parlamenta darbiniekam.

Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde