Saeima aicina pieteikties Ēnu dienai parlamentā

(07.03.2023.)

Saeima aicina skolēnus līdz 28.martam pieteikties “ēnot” parlamenta deputātus un darbiniekus un izzināt Saeimas darba ikdienu. Šogad Ēnu diena norisināsies 5.aprīlī.

“Tuvojas pavasaris, laiks jaunām idejām, plāniem un nākotnes iecerēm. Laiks gatavoties savām nākotnes izvēlēm! Ēnu diena ir īpaša iespēja ielūkoties dažādu profesiju pārstāvju un darbavietu ikdienā, kas mēdz būt ļoti interesanta un ko nereti citiem nav iespējams vērot. Tā ir iespēja ieskatīties aiz citkārt slēgtām durvīm un satikt interesantus un iedvesmojošus cilvēkus. Varbūt tieši Ēnu dienā jūs gūsiet impulsu savas profesijas izvēlei, dziļākai interesei par politiku un likumdošanu, un, kas zina, varbūt tieši jūs būsiet tie, kurus kādreiz “ēnos” nākotnes skolēni,” pauž Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Saeima ir viena no populārākajām “ēnošanas” vietām valstī. Lai pieteiktos par “ēnu” kādam no parlamenta deputātiem vai darbiniekiem, jāiesniedz motivācijas vēstule un aizpildīta pieteikuma anketa, kas atrodama Saeimas tīmekļa vietnē. Tās līdz 28.martam jānosūta uz e-pastu pasakumi@saeima.lv. Ja skolēns ir nepilngadīgs, pieteikums ir jāiesniedz viņa vecākam vai aizbildnim. Informācija par Ēnu dienu parlamentā pieejama: www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/enu-diena.

Skolēni Ēnu dienā aicināti sekot gan Saeimas priekšsēdētāja, Saeimas Prezidija locekļu un deputātu darbam, gan “ēnot” parlamenta darbiniekus, piemēram, juristus, tulkus, komisiju konsultantus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus.

Visas dienas laikā “ēnām” būs iespēja apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamentā notiekošos pasākumus. Plānota arī Saeimas priekšsēdētāja uzruna un Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat skolēni varēs uzzināt vairāk par projektu “Jauniešu Saeima” un parlamenta skolu programmu “Iepazīsti Saeimu!”.

Ēnu diena ir organizācijas “Junior Achievement” karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem. Tā mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām nozarēm un profesijām, lai palīdzētu jauniešiem pieņemt lēmumu par izglītības un profesijas izvēli nākotnē.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 20.maijā