Karjeras izglītības pasākums “Ēnu diena” tradicionāli notiek reizi gadā visā Latvijā, un arī parlaments ver savas durvis zinātkārām “ēnām”.

Saeima ir viena no populārākajām “ēnošanas” vietām mūsu valstī. Ēnu dienā skolēni var iepazīt Saeimas deputātu un darbinieku darba ikdienu, kā arī izzināt tuvāk likumdošanas procesu. Tāpat “ēnotāji” var iegūt informāciju par dažādiem parlamenta organizētiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem un projektiem.

 

Pieteikšanās Ēnu dienai Saeimā ir noslēgusies.

Visas motivācijas vēstules patlaban tiek izvērtētas, un jau drīz dalībnieku sarakstā pretī savam vārdam, visas apstiprinātās parlamenta “ēnas” atradīs, kuru deputātu vai darbinieku ēnos.

Ja izvēlēto deputātu vai darbinieku nevarēs ēnot, iespējams, ka skolēns būs “ēna” citam deputātam vai darbiniekam. Gadījumā, ja parlamenta “ēnu” devējs skolēnu nav apstiprinājis, viņam ir iespēja pieteikties jaunai vakancei mājaslapā www.enudiena.lv, kļūstot par "Nejaušo Ēnotāju" vai piesakoties ēnot citviet.

Publicētajā pasākuma dalībnieku sarakstā, kas tiek papildināts, tiek norādītas visas apstiprinātās Saeimas deputātu un darbinieku ēnas, viņu ēnu devēji, kā arī kontaktpersona un kontaktinformācija, lai sazinātos un noskaidrotu cikos jāierodas Saeimā 5. aprīļa rītā Jēkaba ielā 11.

Ēnu dienas Saeimā dalībnieku saraksts 

Ēnu dienas Saeimā pasākuma plāns

Aicinām uz pasākumiem ierasties laikus!

Apmeklējot Saeimu pasākuma dienā, aicinām ģērbties lietišķi. Pasākumu un tikšanos laikā mobilo telefonu skaņai jābūt izslēgtai. Saeimas ēkās atļauts fotografēt un filmēt, ievērojot Saeimas deputātu un darbinieku, kā arī apsardzes norādījumus.

Drošības apsvērumu dēļ Saeimas ēkā nav atļauts ienest bīstamus priekšmetus, kā arī ir aizliegts ierasties alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat aicinām ņemt vērā, ka parlamentā nedrīkst ienākt ar liela izmēra somām, kas pārsniedz mugursomas izmērus (~50 x 40 x 20 cm), un mājdzīvniekiem.

Lūgums iepazīties ar Saeimas ēku apmeklēšanas kārtību un uzturēšanos tajās:

https://www.saeima.lv/files/Uzturesanas_Noteikumi.pdf

Ikviens aicināts būt atbildīgs un ievērot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Sejas masku lietošana Saeimā ir rekomendējoša, savukārt nav atļauts Saeimu apmeklēt gadījumā, ja ir noteikta izolācija vai ir elpceļu infekcijas pazīmes, piemēram, paaugstināta temperatūra, klepus.

Informācija par personu datu apstrādi Saeimā: https://saeima.lv/datu-apstrade/

Ēnu diena ir plaši atzīts organizācijas Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem. Tā mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām nozarēm un profesijām, lai palīdzētu jauniešiem pieņemt lēmumu par izglītības un profesijas izvēli nākotnē.

Ja rodas jautājumi, zvani 67087321 vai raksti pasakumi@saeima.lv

 

Atskats uz Ēnu dienu norisi Saeimā:

2020.gads    2019.gads

2018.gads    2017.gads    2016.gads    2015.gads    2014.gads    

2013.gads    2012.gads    2011.gads    2010.gads    2009.gads

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem