Saeimā diskutē par profesionālā atbalsta sistēmu pedagogiem

(07.12.2018.)

Saeimā piektdien, 7.decembrī, norisinās konference “Pedagogu profesionālā atbalsta sistēma: sociālais dialogs izglītības politikas kontekstā”, kurā deputāti un eksperti diskutē par šī brīža atbalsta sistēmu un tās pilnveides iespējām. 

Konferenci atklāja Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. 

LIZDA priekšsēdētāja klātesošos iepazīstināja ar arodbiedrības veiktā pētījuma “Pedagogu profesionālā atbalsta sistēmas novērtējums” rezultātiem. Pēc tam notika paneļdiskusija par pētījuma rezultātiem izglītības politikas kontekstā. 

Pasākuma otrajā daļā norisinājās LIZDA rīkotā konkursa “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2018” uzvarētāju apbalvošanas ceremonija, un tā laureātus sveica Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti. Apbalvoti arī skolēnu un studentu konkursa “Liec savam pedagogam pasmaidīt”, kā arī pedagogu konkursa “Mācot mācos pats” uzvarētāji. 

Konferenci “Pedagogu profesionālā atbalsta sistēma: sociālais dialogs izglītības politikas kontekstā” rīkoja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sadarbībā ar LIZDA. 

Konferencei tiešsaistē interesenti varēja sekot arī Saeimas mājaslapā www.saeima.lv

 

Marija Golubeva: valstij jānodrošina pedagogiem pienācīgs atbalsts

 

Konferences materiāli: 

Programma

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājas Ingas Vanagas prezentācija

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības prezentācija

Videoieraksts

Fotogrāfijas

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 24.janvārī