Saeimas priekšsēdētāja aicina komisiju un frakciju vadītājus plašāk skaidrot Saeimas lēmumus sabiedrībai

(10.11.2010.)

10.novembrī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uz tikšanos bija aicinājusi Saeimas komisiju un frakciju priekšsēdētājus. Tikšanās laikā S.Āboltiņa aicināja kolēģus diskutēt savās komisijās un frakcijās par iespējām plašāk skaidrot Saeimas lēmumus sabiedrībai.

„Saeimas kārtības rullis nosaka, ka, izskatot likumprojektu pirmajā lasījumā, atbildīgās komisijas ievēlētais referents sniedz par to ziņojumu. Vērtējot iepriekšējo Saeimas sasaukumu darba pieredzi, diemžēl jāatzīst, ka šis kārtības ruļļa punkts drīzāk ievērots formāli, nevis pēc būtības. Pašas Saeimas interesēs būtu turpmāk komisiju izvēlētājiem referentiem Saeimas sēdē sniegt daudz plašākus un detalizētākus ziņojumus par izskatāmiem likumprojektiem, lai sabiedrībai rastos pilnīgs priekšstats, kādēļ tiek pieņemti konkrētie likumi,” tikšanās laikā uzsvēra S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja pauda, ka Saeimas lēmumu skaidrošana sabiedrībai nav tikai pašdisciplīnas jautājums. Tam ir arī liela juridiska nozīme, jo Satversmes tiesa, kurā nereti tiek apstrīdēti Saeimā pieņemtie likumi, balstās uz Saeimas sēžu laikā notikušām diskusijām par strīdīgo likumprojektu, lai izprastu likumdevēja gribu. Pēc S.Āboltiņas teiktā, svarīgi ir arī likumdošanas komisijām savās sēdēs pēc būtības diskutēt un noformulēt skaidru viedokli par konkrēto likumprojektu, jo arī šo komisiju sēžu materiālus savā darbā izmanto Satversmes tiesa.

Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētāja ar komisiju un frakciju priekšsēdētājiem pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar Saeimas darba uzlabošanas iespējām.

Tikšanās noslēgumā S.Āboltiņa aicināja komisiju un frakciju priekšsēdētājus šodien tikšanās laikā apspriestos jautājumus pārspriest savās komisijās un frakcijās un gadījumā, ja šo diskusiju laikā rodas kādi jauni priekšlikumi vai arī papildus diskutējami jautājumi, izmantot iespēju tos iniciēt izskatīšanai Frakciju padomē.

 

Fotogrāfijas no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157625229894965/
Video no tikšanās: https://www.youtube.com/user/SaeimaSAB#p/a/u/0/UQ9krkIB2Bs
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 25.oktobrī