Saeimas apakškomisija aicina risināt skolēnu ēdināšanas jautājumus

(23.02.2010.)

Saeimas Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas deputāti otrdien, 23.februārī, vienojās aicināt atbildīgās amatpersonas izstrādāt konkrētus priekšlikumus skolēnu ēdināšanas jautājuma sakārtošanai.

„Aizvien biežāk saņemam informāciju, ka bērni skolās ir nepaēduši, jo vecākiem nav naudas, ko bērniem iedot līdzi uz skolu pusdienām. Pašvaldības šo jautājumu risina pēc saviem ieskatiem un iespējām - atsevišķas pašvaldības spējīgas visā pamatskolā nodrošināt bezmaksas ēdināšanu, savukārt liela daļa pašvaldību tikai pirmklasniekus ēdina bez maksas,” norādīja apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Dukšinskis.

Daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Igaunijā un Somijā, ar likumu noteikts, ka bezmaksas skolēnu ēdināšana ir daļa no bezmaksas izglītības. Lai gan pašreizējā ekonomiskajā situācijā to nav iespējams nodrošināt visās klasēs, ir nepieciešams izstrādāt vienotu regulējumu bērnu ēdināšanai skolās, uzsvēra apakškomisijas priekšsēdētājs.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Inga Millere deputātus informēja, ka, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, daļa vecāku vairs nevar nodrošināt bērniem naudu pusdienām, savukārt daļa bērnu izvēlas doties pusdienot uz mājām.

Deputāti noskaidroja, ka no nākamā gada pašvaldības apsver iespēju dibināt skolās internātus, kas tādējādi ļautu pašvaldību līdzekļus, kas tiek tērēti bērnu nogādāšanai uz skolu, daļēji novirzīt arī skolēnu ēdināšanai.

„Pēc Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas reorganizācijas neviena no ministrijām nevēlas uzņemties atbildību par skolēnu ēdināšanu. Tādēļ aicināsim Labklājības ministriju sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju divu mēnešu laikā izstrādāt un apakškomisijai iesniegt konkrētus priekšlikumus šī jautājuma sakārtošanai,” pauda J.Dukšinskis. 


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā