Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 23.februārī, parlamentā tiekoties ar Kanādas ārējās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François Philippe Champagne), pauda gandarījumu par abu valstu aktīvo politisko dialogu, sadarbību drošības un aizsardzības, kā arī ekonomikas jomā. 
Valoda ir lietuviešu un latviešu nacionālās pašapziņas stūrakmens. Tieši savas valodas un kultūras kopšana gadu simteņu garumā kļuva par pamatu mūsu tautu centieniem pēc savas valsts. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 15.februrārī, uzrunājot klātesošos Lietuvas valsts atjaunošanas 99. gadskārtai veltītajā pieņemšanā. Svinīgo pieņemšanu šodien rīkoja Lietuvas vēstniecība.
Latvija novērtē Ukrainas sekmes reformu īstenošanā, neskatoties uz sarežģīto situāciju valsts austrumos, un aicina tās turpināt. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 14.februārī, tiekoties ar Ukrainas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jevgeniju Perebijni (Yevgen Perebyinis), kurš parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
“Igaunijai ir īpaša vieta latviešu sirdīs. Starp mums valda sirsnīga draudzība un tuvības gars,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, sveicot Igauniju neatkarības 99.gadadienā. Svinīgu pasākumu par godu neatkarības dienai Rīgas Latviešu biedrības namā šodien rīkoja Igaunijas vēstniecība. 
Latviju un Indiju saista labas divpusējās attiecības. Abām valstīm ir potenciāls paplašināt sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 7.februārī, tiekoties ar Indijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Moniku Kapilu Mohtu (Monika Kapil Mohta), kura parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.
Latvijas un Polijas sadarbības centrā ir drošības un aizsardzības jautājumi. Mēs esam cieši sabiedrotie. Polija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas partneriem NATO. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, trešdien, 1.februārī, Saeimas namā tiekoties ar Polijas Seima priekšsēdētāju Mareku Kuhciņski (Marek Kuchciński), kurš kopā ar delegāciju šajās dienās Latvijā uzturas oficiālā vizītē.
Latvija jau labu laiku strādā pie maksātnespējas procesa sakārtošanas, tomēr aizvien ir gadījumi, kas liecina par kreditora vai parādnieka tiesību aizskārumu. Tas skaidri apliecina – vēl svarīgāks par kvalitatīvu maksātnespējas procesa normatīvo regulējumu ir procesa administratoru godaprāts un profesionalitāte. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 27.janvārī, Saeimas namā atklājot diskusiju “Maksātnespējas režīms Latvijas tiesiskajā regulējumā – no ieguldījumu kavēkļa uz optimālu darbību”. To organizē Saeimas Eiropas lietu komisija.
“Latvijas ārpolitikas prioritāšu centrā ir valsts drošība un sadarbība ar NATO partneriem. Drošība un ekonomiskā izaugsme ir galvenie jautājumi Eiropas Savienībā. Ārpolitika iet roku rokā ar iekšpolitiku, “mājas darbiem” – likumiem, budžetu, reformām. Nemaz nerunājot par sabiedrības atbalstu. Ja kaut ko ir vērts aizstāvēt, tad tas jāaizstāv visiem kopā,” norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 26.janvārī, uzrunājot klātesošos ikgadējās Saeimas ārpolitikas debatēs.
Barikāžu laiks uz visiem laikiem kļuvis par unikālu lappusi Latvijas preses un žurnālistikas vēsturē. Toreiz, pirms daudziem gadiem, ar patiesu ziņu jūs sargājāt Latviju. Ziņu patiesums ir viens no stipras valsts pamatiem. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 20.janvārī, Saeimas namā sacīja žurnālistiem, kuri 1991.gada trauksmainajās dienās informēja sabiedrību par vēsturiskajiem notikumiem Latvijā.
Ņemot vērā izaicinājumus, ar kuriem saskaras Eiropas Savienība un NATO, Latvijai un Luksemburgai ir būtiski ciešāk sadarboties un stiprināt politisko dialogu, tostarp parlamentārā līmenī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 17.janvārī, tiekoties ar Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministru Žanu Aselbornu (Jean Asselborn), kurš Latvijā ieradies oficiālā vizītē.
Latvijas un Lietuvas attiecības vienmēr raksturojusi cieša sadarbība, bet savstarpējs atbalsts un rīcības koordinēšana ir īpaši svarīga laikā, kad sastopamies ar līdz šim nepieredzētiem ģeopolitiskiem izaicinājumiem. To ceturtdien, 12.janvārī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis), kurš savā pirmajā ārvalstu vizītē pēc apstiprināšanas amatā apmeklēja Latviju.
Mīļie tautieši, mīļie līdzcilvēki! 
Latvija ir gatava ciešai sadarbībai, Igaunijai nākamgad kļūstot par prezidējošo valsti gan Eiropas Savienības (ES) Padomē, gan Baltijas reģionā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, piektdien, 16.decembrī, Saeimas namā tiekoties ar Igaunijas Republikas jauno ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 16.decembrī, apmeklēja Turcijas vēstniecību Rīgā, kur nolika ziedus, parakstījās līdzjūtību grāmatā un tikās ar Turcijas vēstnieku Latvijā Hairi Hairetu Jalavu (Hayri Hayret Yalav).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) ietvaros tikās ar pirmo rezidējošo vēstnieci Latvijā Hananu Halfanu Obaidu al Madani (Hanan Halfan Olbaid al Madani), kura savu darbu mūsu valstī uzsāks nākamā gada janvārī. 
Piektdien, 24.februārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde