Saeimas ziņas

Veterinārārstiem plānots vienkāršot reģistrēšanos – turpmāk tas būs jādara tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). To paredz grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, ko Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.janvārī, atbalstīja izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā.
Ņemot vērā izaicinājumus, ar kuriem saskaras Eiropas Savienība un NATO, Latvijai un Luksemburgai ir būtiski ciešāk sadarboties un stiprināt politisko dialogu, tostarp parlamentārā līmenī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 17.janvārī, tiekoties ar Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministru Žanu Aselbornu (Jean Asselborn), kurš Latvijā ieradies oficiālā vizītē.
Lai pilnveidotu tiesisko mehānismu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidātu atlasei un tā darbības nodrošināšanai, turpmāk likums vairs neprasīs tieši trīs gadu pieredzi šajā jomā. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā otrdien, 17.janvārī, pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi regulējumā.
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien, 17.janvārī, vienojās turpmāk pastiprināti uzraudzīt nozīmīgāko Eiropas Savienības (ES) līdzfinansēto projektu īstenošanas progresu. Deputāti šodien iztaujāja Finanšu ministrijas pārstāvjus par finansiāli nozīmīgākajiem projektiem turpmākajos gados.
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 17.janvārī, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus Vēlētāju reģistra likumā, paredzot, ka vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts, varēs mainīt ne vēlāk kā 18 dienas pirms pašvaldību vēlēšanām, kā arī Eiropas Parlamenta vēlēšanām. 
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 17.janvārī, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatam nolēma virzīt Ivaru Āboliņu, Ievu Beitiku, Patriku Grīvu, kā arī Guntu Līdaku. Komisija lūgs Saeimu par NEPLP locekļiem balsot šīs ceturtdienas Saeimas sēdē, informē komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.
Saeimas Eiropas lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti trešdien, 18.janvārī, sanāks uz kopsēdi, lai iepazītos ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (PISA) 2015 Latvijas rezultātiem un to ietekmi uz izglītības rīcībpolitiku.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 17.janvārī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Inesi Laizāni.
Lai vērtētu, kā uzlabojusies tiesu pieejamība Latgales iedzīvotājiem un kā norit lietu izskatīšana pēc izmaiņām Latgales reģiona tiesu un zemesgrāmatu nodaļu darbā, Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.janvārī, izbraukuma sēdē apmeklēs Rēzekni.
Latvijas un Lietuvas attiecības vienmēr raksturojusi cieša sadarbība, bet savstarpējs atbalsts un rīcības koordinēšana ir īpaši svarīga laikā, kad sastopamies ar līdz šim nepieredzētiem ģeopolitiskiem izaicinājumiem. To ceturtdien, 12.janvārī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis), kurš savā pirmajā ārvalstu vizītē pēc apstiprināšanas amatā apmeklēja Latviju.
Saeimā piektdien, 13.janvārī, pēc Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska ielūguma vizītē uzturēsies Igaunijas parlamenta (Riigikogu) Nacionālās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Haness Hanso (Hannes Hanso).
Lai stiprinātu robežu drošību un atvieglotu robežsargu darbu, gar vairākām austrumu pierobežas upēm turpmāk noteikta valsts robežas josla – to paredz Saeimā ceturtdien, 12.janvārī, galīgajā lasījumā pieņemtais grozījums valsts robežas likumā.
Cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem būs plašākas iespējas dzīvot neatkarīgu dzīvi un nepieciešamos pakalpojumus un aprūpi saņemt savā pašvaldībā, ne tikai ilgstošās aprūpes institūcijās. Jaunu mehānismu pakalpojumu nodrošināšanai personām ar funkcionāliem traucējumiem paredz grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas ceturtdien, 12.janvārī, galīgajā lasījumā pieņemti Saeimā. 
Lai ierakstītu zemesgrāmatā valsts robežas joslas zemes vienības, vairs nebūs nepieciešams sagatavot zemes robežu plānu. Tas ļaus būtiski ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, jo nebūs jāveic finansiāli ietilpīgie zemes uzmērīšanas darbi. To paredz grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”, kas trešdien, 11.janvārī, konceptuāli atbalstīti Saeimas Juridiskajā komisijā.
Sabiedrībai ir jāgūst pilnvērtīga informācija par Skanstes tramvaja līnijas projektu, kurā vēl aizvien ir daudz precizējamu jautājumu, par ko pārliecinājāmies 11.janvāra sēdē, sacīja Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne. Viņa norādīja, ka galvaspilsētas iedzīvotājiem ir tiesības no Rīgas pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” un Rīgas domes gūt visas atbildes par projekta pamatotību un atbilstību pilsētas attīstības stratēģijai.
Trešdien, 18.janvārī
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde