Saeimas ziņas

Saeima ceturtdien, 19.aprīlī, pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz kārtību, kādā uzsākams un īstenojams vienota īpašuma izveidošanas process piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, ja uz citai personai piederoša zemes īpašuma atrodas daudzdzīvokļu māja ar privatizētu dzīvokļu īpašumiem.
Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To paredz Saeimā ceturtdien, 19.aprīlī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā.
Saeimas Juridiskā komisija ceturtdien, 19.aprīlī, galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kas nosaka, ka turpmāk Latvijas karogs būs pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās un vietās, kur valsts galvenie autoceļi šķērso iekšējo robežu.
Latvijā reģistrētām bankām turpmāk būs aizliegts sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. To paredz Saeimā ceturtdien, 19.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā. 
Saeima ceturtdien, 19.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, kas paredz 11.novembri – Lāčplēša dienu – noteikt par svētku dienu. 
Saeima ceturtdien, 19.aprīlī, ratificēja Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses. 
Saeima ceturtdien, 19.aprīlī, lems par aizliegumu Latvijā reģistrētām bankām sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. Attiecīgus grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimas sēdes darba kārtībā rosinājusi iekļaut Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.
Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā trešdien, 18.aprīlī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā.
Latvija apsveic Uzbekistānas politiskās vadības uzsāktās vērienīgās reformas. Īpaši investīciju un biznesa vides uzlabošana pavērs jaunas iespējas vēl ciešākai mūsu valstu sadarbībai ekonomikā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 17.aprīlī, Taškentā tiekoties ar Uzbekistānas augstākajām amatpersonām.
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 18.aprīlī, nolēma virzīt izskatīšanai otrreizējā caurlūkošanā Saeimā grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz no likuma izslēgt normas par aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties uzņēmumiem, kas reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstī, kā arī šādiem uzņēmumiem piederošiem uzņēmumiem no Latvijas. 
Latviju un Kolumbiju vieno aktīvs politiskais un ekonomiskais dialogs. Sadarbība attīstās gan divpusēji, gan Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu kopienas formātā, gandarījumu pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 17.aprīlī, parlamentā tiekoties ar jauno Kolumbijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Havjeru Dario Igeru Anhelu (Javier Dario Higuera Angel).
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 17.aprīlī, konceptuāli atbalstīja izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, lai valsts drošības dienestā esošajām amatpersonām nodrošinātu vienotas, dienesta specifikai un ar to saistītajiem ierobežojumiem un riska faktoriem atbilstošas sociālās garantijas. 
Reģionālā sadarbība sniedz būtisku ieguldījumu drošības un labklājības veicināšanā. Veiksmīgs piemērs tam ir sadarbība Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) formātā, tādēļ svarīgi turpināt aktīvu darbu reģionālā līmenī, kas sekmē arī valstu divpusējos kontaktus, otrdien, 17.aprīlī, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, parlamentā tiekoties ar jauno Islandes Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Aurdni Douru Sigurdssonu (Árni Þór Sigurðsson).
Latvija ir ieinteresēta turpināt aktīvu politisko dialogu ar Ganu, kā arī paplašināt abu valstu ekonomisko sadarbību, tostarp preču un pakalpojumu tirdzniecībā, otrdien, 17.aprīlī, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, tiekoties ar jauno Ganas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Džīnu Amu Bleju (Gina Ama Blay).
Latvijā reģistrētām bankām turpmāk būs aizliegts sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā otrdien, 17.aprīlī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā. 
Piektdien, 20.aprīlī