Atbildes uz deputātu jautājumiem
2018.gada 17.maijā

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedrs
Gundars Daudze.

Sēdes vadītājs. Labdien! Pulkstenis ir jau 17.01, un mums būtu jāsāk atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Šodien ir paredzēta atbilžu sniegšana uz diviem deputātu jautājumiem.

Viens ir deputātu Zariņa, Ribakova, Ādamsona, Urbanoviča un Artūra Rubika jautājums Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par sociālās sistēmas ilgtspēju”. Šis jautājums ir pāradresēts labklājības ministram Jānim Reiram, un viņš ir informējis, ka var ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Labdien, Reira kungs! Prieks jūs redzēt Saeimā. Diemžēl pašreiz vēl nav atnācis neviens no jautājuma iesniedzējiem.

Un otrs arī ir deputātu Zariņa, Ribakova, Ādamsona, Urbanoviča un Artūra Rubika jautājums, kas uzdots Ministru prezidentam Mārim Kučinskim – “Par pensiju sistēmas ilgtspēju”. Arī šis jautājums ir pāradresēts labklājības ministram Jānim Reiram, un ministrs ir informējis, ka var ierasties uz mutvārdu atbildes sniegšanu šodien pulksten 17.00. Un viņš, kā jau es teicu, pašreiz atrodas Saeimas Sēžu zālē. Bet pašreiz nav ieradies neviens no jautājuma uzdevējiem.

Es saprotu, ka elementāra pieklājība mums liek pagaidīt vismaz piecas minūtes.

Tikmēr gribu citēt Saeimas kārtības rulli, kas nosaka to, ka mutvārdu atbilde ir sniedzama tikai tad, ja ir klāt vismaz viens no jautājuma iesniedzējiem. Tas nozīmē: ja mēs līdz 17.05 nesagaidīsim nevienu no jautājuma iesniedzējiem, tad acīmredzot mutvārdu atbildes sniegtas netiks, jautājumi tiks uzskatīti par atbildētiem, jo uz abiem jautājumiem ir iesniegtas rakstiskas atbildes.

Bet nu – gaidīsim!

(Pauze.)

Pulkstenis ir 17.05. Diemžēl neviens no jautājumu iesniedzējiem nav ieradies uz mutvārdu atbildes sniegšanu.

Kā jau teicu, ir divi jautājumi, kurus ir paredzēts šodien izskatīt: “Par sociālās sistēmas ilgtspēju”, kas adresēts Ministru prezidentam un pāradresēts labklājības ministram Jānim Reiram, kā arī jautājums “Par pensiju sistēmas ilgtspēju”, kas arī iesniegts Ministru prezidentam un pāradresēts labklājības ministram Jānim Reiram, kurš šobrīd atrodas Saeimas Sēžu zālē.

Man ir lūgums. Reira kungs, tur nefilmē! Jūs varētu vienkārši atnākt, lai video arī visi redz, ka jūs tiešām esat. Un tad es tikmēr... Jā, tiešām Jānis Reirs ir klāt.

J.Reirs (labklājības ministrs).

Labdien!

Sēdes vadītājs. Un es jums vēlos atgādināt Saeimas kārtības ruļļa 122.panta trešo daļu: mutvārdu atbilde sniedzama tikai tad, ja ir klāt vismaz viens no jautājuma iesniedzējiem.

Tā kā neviens no jautājumu iesniedzējiem šobrīd nezināmu iemeslu dēļ nepiedalās, jautājumi ir uzskatāmi par atbildētiem, jo uz tiem ir atbildēts rakstiski.

Jautājumu un atbilžu sēdi pasludinu par slēgtu.

Paldies.

J.Reirs. Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS
Atbildes uz deputātu iesniegtiem jautājumiem
2018. gada 17. maijā

Labklājības ministra Jāņa Reira atbilde uz deputātu jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par sociālās sistēmas ilgtspēju” (iesniegts 10.05.2018.) (pilns jautājuma teksts pielikumā) (Nr. 423/J12)
(Atbildes dok. Vēstule par jautājuma pāradresāciju: labklājības ministram Jānim Reiram). (Atbildes dok. Nr. 4938)
   
Labklājības ministra Jāņa Reira atbilde uz deputātu jautājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim “Par pensiju sistēmas ilgtspēju” (iesniegts 10.05.2018.) (pilns jautājuma teksts pielikumā) (Nr.  424/J12)
(Atbildes dok. Nr. 4939). (Atbildes dok. Vēstule par jautājuma pāradresāciju: labklājības ministram Jānim Reiram)
Ceturtdien, 13.jūnijā
08:20  Juridiskās komisijas sēde
09:00  Saeimas 2024.gada 13.jūnija ārkārtas sēde
10:30  Pateicības brīdis Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Brummell 
16:45  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
17:00  2024.gada 13.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem
17:05  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde