Latvijas Republikas 10.Saeimas
rudens sesijas septītā sēde
2010.gada 17.novembrī

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Frakciju viedokļi

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pulkstenis ir 15.00. Lūdzu, ieņemiet vietas! Sākam Saeimas 17.novembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, mums ir jālemj par iespējamām izmaiņām darba kārtībā.

Tātad Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 17.novembra sēdes darba kārtībā un izslēgt no Saeimas sēdes darba kārtības likumprojekta „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (9.Saeimas likumprojekts Nr.1972/Lp9) izskatīšanas turpināšanu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts no darba kārtības izslēgts.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Zaķa, Rībenas, Volfa, Latkovska, Circenes, Ašeradena, Bendrātes, Viņķeles, Reira un Smiltēna iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 17.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību.

Pirmā sadaļa – „Par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Preču un pakalpojumu drošuma likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Enerģētikas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Sēklu aprites likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Augu šķirņu aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Pārejam pie nākamās darba kārtības sadaļas – „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Es vēlos jūs informēt, ka Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš ir lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no 12.novembra līdz 18.novembrim. Prezidijs šādu lēmumu ir pieņēmis, un neapmaksāts atvaļinājums Gaidim Bērziņam ir piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir sadaļa „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Lindas Mūrnieces iesniegumu par to, ka viņa noliek deputātes mandātu uz ministres amata pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Uģis Rotbergs.

Komisija ir saņēmusi Uģa Rotberga iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Uģi Rotbergu dot svinīgo solījumu.

U.Rotbergs.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmuma projekts pieņemts.

Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas. Lūdzu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamā darba kārtības sadaļa - „Priekšlikumi par iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanas turpināšanu”.

Izskatīsim Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto priekšlikumu: „Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu ierosinām turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums”.” Jā... Neviens nevēlas ziņot, bet ir iespējamas... saskaņā ar Kārtības rulli ir iespējamas debates. Sākam debates.

Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I.Pimenovs (SC frakcija).

Paldies, augsti godātā priekšsēdētāja! Cienītās deputātes! Godātie deputāti! Frakcija „Saskaņas Centrs” ir pret to, lai turpinātu skatīt likumprojektu par Rīgas Svētā Pētera baznīcu, jo šis likumprojekts nosaka īpašuma tiesības uz baznīcas ēku un pievienoto zemi Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai. Mēs uzskatām, ka šis risinājums ir juridiski un ekonomiski nepamatots. Mēs uzskatām, ka tas ir pretrunā ar to mērķi, kuru nosaka pats likumprojekts, proti, nodrošināt Rīgas Svētā Pētera baznīcas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un aizsardzību.

Es varu pieļaut, ka būs vēl arī sofistika šajā sakarā, ka tiks uzsvērts, ka baznīcai ir jāpieder Baznīcai, ka baznīca tika uzbūvēta, lai tur būtu dievkalpojumi, lai tad tur dievkalpojumi arī notiek, un tā tālāk.

Atgādinu, ka Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 12.maija lēmums nosaka, ka likums par īpašumu atdošanu reliģiskajām organizācijām neattiecas uz valstij īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem, to skaitā uz Svētā Pētera baznīcu, kuras statuss tiek noteikts ar īpašu likumu, tāpēc Svētā Pētera baznīca šajā likumprojektā ir skatāma kā kultūras piemineklis, jo tāds ir bijis lēmuma izdošanas iemesls.

Mēs arī uzskatām, ka šis likumprojekts nav taisnīgs attiecībā uz lielu Latvijas iedzīvotāju skaitu, jo baznīcas atjaunošana no drupām un tās restaurācija notika uz tautas ekonomisko resursu rēķina, un nav svarīgi, kura valsts organizēja resursus tās atjaunošanai, restaurācijai un turpmākai uzturēšanai - padomju valsts vai Rīgas pilsētas pašvaldība jau Latvijas neatkarīgajā valstī.

Restaurācijā un rekonstrukcijā ir ieguldīti milzīgi naudas līdzekļi: no 1954. līdz 1990.gadam - aptuveni 3 863 000 rubļu, bet no 1991.gada līdz 2010.gadam - 728 646 lati, tāpēc uzskatu, ka Svētā Pētera baznīcas nodošana Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai nozīmē šo līdzekļu tādu pašu milzīgu izšķērdēšanu. Kopš 1973.gada Svētā Pētera baznīca kā iestāde strādā pēc pašfinansēšanās principa, ir rentabla un nes peļņu Rīgas pilsētas pašvaldībai. Laika posmā no 2006.gada līdz 2010.gadam Svētā Pētera baznīcas ieņēmumi ir 1 798 000 latu. Rīgas pilsētas budžets ir papildināts pa šo laiku gandrīz par pusmiljonu latu.

Es saprotu, ka Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai var būt liels kārdinājums izmantot šo baznīcu sava finansiālā stāvokļa uzlabošanai, bet kam tad pieder šī baznīca šodien?

Atcerēsimies, ka viduslaikos katrai feodālajai varai bija sava baznīca: Zobenbrāļu ordenim Rīgā tā bija Jura baznīca (šodien pārkārtota), Rīgas arhibīskapam - Doms, pilsētai - Pētera baznīca. Monumentālo ēku, izcilāko Latvijas arhitektūras pieminekli, ir cēluši un gadsimtos ne tikai uzturējuši, bet arī pakāpeniski pārveidojuši Rīgas pilsoņi. Tikai 19.gadsimta beigās, kad likvidēja vēsturisko Rīgas rāti, baznīcu nodeva vācu draudzei. Tā savukārt pastāvēja tikai līdz 1939.gadam, kad vācieši repatriējās.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Rīgas varas viedoklis tika izteikts vairākkārt: 2004.gadā Rīgas domes priekšsēdētājs Gundars Bojārs savā vēstulē Saeimas sekretāram noformulēja Rīgas pilsētas pašvaldības pozīciju. Un proti: „Svētā Pētera baznīca ir jānodod pašvaldības īpašumā, lai veiksmīgi un operatīvi varētu tikt risināti ar šī kultūras pieminekļa apsaimniekošanu saistītie jautājumi. Ir skaidri jāapzinās fakts, ka pēc baznīcas nonākšanas draudzes īpašumā tā nevarēs finansiāli nodrošināt kultūras pieminekļa atbilstošu uzturēšanu, investīciju nodrošināšanu ēkas restaurācijai un palīdzība tiks lūgta no valsts un pašvaldības. Rīgas pašvaldība ir ieinteresēta augstākminētā jautājuma risināšanā un iesaka jautājumu par Svētā Pētera baznīcu risināt, sadarbojoties ar Rīgas Svētā Pētera baznīcas draudzi, slēdzot līgumu par baznīcas kā svarīga kultūras pieminekļa apsaimniekošanu un izmantošanu.” Citāta beigas.

No 1991.gada beigām Svētā Pētera baznīcā netraucēti un bez atlīdzības jau darbojas neliela draudze, katru svētdienu tur notiek dievkalpojumi, kurus vidēji apmeklē no 10 līdz 20 cilvēkiem. Notiek arī citi pasākumi - kāzas, kristības, iesvētības. Draudzei ir iedalīta visskaistākā atrestaurēta vēsturiskā telpa - sakristeja.

Rīgas pilsētas pašvaldība izpildīja faktiski visus ieilguma noteikumus, lai gūtu īpašuma tiesības uz Svētā Pētera baznīcu. Baznīca ir Rīgas bilancē, Rīga ieguldīja savus līdzekļus, baznīcu restaurējot. Baznīca ir Rīgas valdījumā, sākot ar 1973.gadu. Līdz ar to, sekojot Latvijas Republikas Civillikuma 1024.pantam, ir izpildīti visi ieilguma noteikumi, lai tas, kas valdījis desmit gadu laikā nekustamo īpašumu, kurš zemesgrāmatā uz viņa vārda nav ierakstīts, tiktu atzīsts par tādu, kas ieguvis šo nekustamo īpašumu ar ieilgumu. Un tam ir tiesības un pienākums prasīt šā iegūšanas pamata ierakstīšanu zemesgrāmatā uz sava vārda.

Pavisam nesen, 2008.gada rudenī, pēc Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas lūguma sniegt viedokli par iespējamo Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai Rīgas dome izskatīja lēmuma projektu, ar kuru bija paredzēts atbalstīt nodošanu, bet lēmuma projekts neguva atbalstu, to neatbalstīja dažādu frakciju deputāti. Tas bija vēsturiskais moments. Patiesībā Rīgas vara apliecināja to pašu vēlmi, kuru nes sevī Rīgas varas, sākot no 13.gadsimta sākuma. Un šis pasūtījums, šī tieksme pēc tā, lai baznīca piederētu pilsētai, bija fiksēta Rīgas domes lēmumā tomēr neatdot šo baznīcu Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai.

Es uzskatu, ka šodien arī Saeimas deputātiem ir pienācis laiks parādīt, ka rīdzinieku intereses un arī valsts intereses attiecībā uz šo kultūras pieminekli ir nopietnas, un tātad - nevirzīt šo likumprojektu tālāk, lai ļautu Rīgas pilsētas pašvaldībai juridiski nokārtot savas īpašuma tiesības uz Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēku un pievienoto zemi.

Līdz ar to es aicinu deputātus neatbalstīt šā likumprojekta turpmāko skatīšanu un balsot pret vai atturēties.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamajam vārds Sergejam Dolgopolovam.

S.Dolgopolovs (SC frakcija).

Augstā Saeima!

Godīgi sakot, tas, ka šodien darba kārtībā parādījās šis jautājums, maigi sakot, izraisa zināmu neizpratni.

Kāda varētu būt motivācija šāda veida likumprojektam un šāda veida rīcībai? Es saprastu to, ja Rīgas Svētā Pētera baznīcas draudze, tās darbība būtu ierobežota vai būtu likti kaut kādi šķēršļi, bet šodien tā ir Latvijā vienīgā draudze, kura, godīgi sakot, nezina ne rūpes, ne bažas par to, kā strādāt un kā dzīvot savā mītnē.

Nododot šo baznīcu, baznīcas ēku, Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai, mēs radām problēmas gan draudzei, gan valstij, gan arī pašvaldībai.

Viens piemērs. Kā jūs atceraties, darbojas Doma baznīcas likums, kurš paredz, ka valstij ir jāpiedalās Doma baznīcas renovācijā, restaurācijā, saglabāšanā - un tā tālāk - vienādās daļās ar Latvijas Evaņģēliski luterisko Baznīcu. Pēdējo gadu laikā šis finansējums, kas ir paredzēts valsts budžetā, ir sarucis līdz apmēram 20 tūkstošiem latu, kas ir absolūti nepietiekami, lai kaut vai... es nezinu... apsardzi nodrošinātu šajā ēkā, tāpēc baznīca bija vērsusies Rīgas domē ar lūgumu atbalstīt līdzekļu iedalīšanu no pašvaldības budžeta Doma baznīcas restaurācijas darbiem. Un šī summa tika iedalīta. Summa nav maziņa, tie ir 2 miljoni latu.

Šodien likumprojekta anotācijā aile, kurā ir jārunā par iespējamo ietekmi uz valsts budžetu, ir tukša. It kā šis likumprojekts, būdams pieņemts, nekādu iespaidu uz valsts budžetu neatstātu! Liekas, ka tie ir vai nu meli, vai apzināta netaisnība, jo tā tas nemēdz būt. Un arī pašā likumā paredzēta valsts apņēmība finansēt zināmus darbus.

Kas mainīsies, ja šis likumprojekts tiks virzīts tālāk un tiks pieņemts šāds likums? Mainīsies tikai un vienīgi īpašnieks. Vinnēs no tā baznīca vai vinnēs no tā rīdzinieki un Rīgas viesi? Stipri šaubos! Vienīgais labums baznīcai, ka tā dabūs ieņēmumus no tiem apmeklētājiem, kas izmantos liftu, apmeklējot baznīcas torni. Tas ir vienīgais labums. Bet vai baznīca ir spējīga un būs spējīga apsaimniekot šo ēku? Es stipri šaubos. Draudzei tādā gadījumā vajadzēs arī maksāt par visiem siltumiem, enerģiju utt. u.t.jpr. Pilsētas plānos ir ne tikai saglabāt un uzturēt šo ēku, ļaujot un dodot plašas iespējas draudzei strādāt, bet arī plāni, kā modernizēt, attīstīt un renovēt šo baznīcu. Man pašam bija sarunas ar Federatīvās Vācijas fondu, kurš ir uzņēmies ierīkot Svētā Pētera baznīcā ērģeles par saviem līdzekļiem. Vienīgais nosacījums, ka pilsētai būtu jāveic zināmi darbi, lai pārklātu grīdas segumu, mainītu ventilācijas iekārtas un apsildīšanas sistēmas, un tā tālāk. Un šāda apņēmība bija izteikta un tāds nodomu protokols tiek gatavots. Visas šīs ieceres un visas tās iesāktās lietas diemžēl tiks bremzētas.

Es aicinu tomēr nesteigties un atlikt šā jautājuma izskatīšanu, noraidot šo te projektu, un ņemt vērā arī to, ka tas nav ne pietiekami argumentēts, ne pietiekami pamatots.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 39, atturas - 28. Lēmuma projekts nav atbalstīts. Līdz ar to likumprojekta „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums” izskatīšana 10.Saeimā netiks turpināta.

Nākamais darba kārtības jautājums - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegtais priekšlikums: „Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījums Autortiesību likumā””. Vai ir kādi ziņotāji? Tātad, ja ziņotāja nav un debatēs arī neviens nav pieteicies, lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījums Autortiesību likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekta „Grozījums Autortiesību likumā” izskatīšana tiks turpināta 10.Saeimā.

Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgo komisiju? Iepriekšējā Saeimā šo likumprojektu izskatīja Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. Deputāte Druviete, vai jums ir priekšlikumi par citu komisiju? Tā kā deputātiem nav iebildumu, tad atbildīgā komisija šim likumprojektam arī 10.Saeimā būs Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Lūdzu komisijas priekšsēdētāju noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Druvietei.

I.Druviete (frakcija „Vienotība”).

Ierosinājums būtu priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt līdz 2011.gada 7.februārim.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2011.gada 7.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iesniegusi lūgumu turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā”.

Vai kāds vēlas ziņot? Ziņotāja nav. Tad lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimas likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekta „Grozījumi Autopārvadājumu likumā” izskatīšana tiks turpināta 10.Saeimā.

Iepriekšējā Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad arī 10.Saeimā atbildīgā komisija ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu komisijas priekšsēdētājam, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Vidzemes apgabala!

Lūdzu, Bērziņa kungs! Lūdzu, Bērziņa kungs, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

A.Bērziņš (ZZS frakcija, Vidzemes v/a).

17.decembris, 2010.gads.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegums ar lūgumu turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ļoti īsi teikšu, ka „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums” būs pilnīgi jauns likums. Līdz šim bija spēkā 1998.gadā pieņemtais Ciltsdarba likums. Jaunajā likumā būs regulēts ne tikai lauksaimniecības dzīvnieku, bet arī mājas (istabas) dzīvnieku ciltsdarbs.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz atļaut tai turpināt darbu ar šo likumprojektu un iesaka priekšlikumu iesniegšanas termiņu - 1.decembri.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad atbildīgā komisija ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Ziņotājs mums piedāvāja priekšlikumu iesniegšanas termiņu - 1.decembri. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.decembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL - TB/LNNK frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti!

Likumprojekts „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” skar likumā lietoto terminu definīciju. Atšķirībā no līdzšinējās definīcijas, kur noteikts, ka peldvieta ir jebkura labiekārtota vieta jūras piekrastē vai pie iekšzemes ūdeņiem, jaunā definīcija attiecas uz speciāli noteiktām vietām. Un vienlaikus likumprojekts paredz, ka peldvietas apmeklētāji... ka vārds „iedzīvotāji” tiek aizstāts ar vārdu „cilvēki”, ņemot vērā, ka peldvietas apmeklē daudzi atpūtnieki no ārzemēm.

Komisija lūdz atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā un noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu - 1.decembri.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā par šo likumprojektu atbildīgā bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu un citu priekšlikumu nav. Tātad arī 10.Saeimā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija turpinās izskatīt likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”.

Ziņotājs arī informēja, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam tiek piedāvāts 1.decembris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegtais priekšlikums - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem””.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jānis Tutins.

J.Tutins (SC frakcija).

Labdien, kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja iepriekšējā Saeimā skatītos likumprojektus un nolēma likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” virzīt skatīšanai arī 10.Saeimā.

Šajā likumprojektā ir iekļautas precīzākas... ir precīzāk noteikta valsts nodevas maksāšanas kārtība, arī tas, lai būtu efektīvāka ārpustiesas strīdu izskatīšanas kārtība un samazinātos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju izmaksas, paredzot iespēju atteikties no publikācijām „Latvijas Vēstnesī”. Tāpat arī indivīds savas tiesības varēs aizstāvēt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, tas ir, Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Un arī šajā likumprojektā tiek pārņemta viena no Eiropas direktīvām saistībā ar prasībām regulatīvai iestādei.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu pirmajam lasījumam un lūdz Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” izskatīšanas turpināšanu 10.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Iepriekšējā Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Tutins. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu iesakām noteikt šā gada 1.decembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 1.decembris. Paldies.

J.Tutins. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem””. Vai komisijas vārdā kāds ziņo? Neviens neziņo.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu, lai turpinātu izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem”” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Arī šim likumprojektam atbildīgā komisija līdz šim ir bijusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir kādi priekšlikumi vai iebildumi? Nav. Tātad atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu, kurš komisijas vārdā noteiks... Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Klaužam, kurš noteiks priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta otrajam lasījumam!

J.Klaužs (ZZS frakcija).

Vēlos cienījamos kolēģus informēt, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš šim likumprojektam varētu būt šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu - Zaķa, Bendrātes, Liepiņas un citu - lūgumu izdarīt izmaiņu 17.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī desmit deputātu - Ābiķa, Reira, Circenes, Hiršas, Druvietes un citu - iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 17.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šādām izmaiņām? Deputātiem iebildumu nav. Līdz ar to darba kārtība grozīta.

Turpinām izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību. Nākamais darba kārtības jautājums - Sociālo un darba lietu komisijas iesniegtais priekšlikums ar lūgumu turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Ilze Viņķele.

I.Viņķele (frakcija „Vienotība”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi!

Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” paredz atvieglot paternitātes pabalsta, vecāku pabalsta un apbedīšanas pabalsta pieprasīšanas kārtību. Līdz šim persona, lai saņemtu iepriekš minētos pabalstus, sniedza Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā iesniegumu un arī vairākus apliecinošus dokumentus, tādus kā, piemēram, bērna dzimšanas apliecību vai miršanas apliecību. Un, protams, personai bija jāierodas aģentūrā arī klātienē.

Šie grozījumi, šis likumprojekts, paredz šīs kārtības atvieglošanu, proti, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā nebūs vairs jāsniedz informācija, kas ir pieejama Iedzīvotāju reģistrā. Līdz ar to personai atliks vien uzrakstīt elektronisku iesniegumu vai nepieciešamības gadījumā kādos sarežģītākos jautājumos ierasties aģentūrā, bet šie pārējie dokumenti vairs nebūs jāsavāc. Līdz ar to klientam šī procedūra, protams, kļūs draudzīgāka un daudz vienkāršāka.

Vēl. Gribu informēt, ka šāda vienkāršota pabalstu piešķiršanas kārtība jau šobrīd attiecas uz virkni pabalstu veidu. Un līdz ar to aicinu jūs atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā un atzīt to par steidzamu. Steidzamības pamatojums ir šāds: ja mēs vēlamies, lai šī atvieglotā kārtība stātos spēkā jau ar nākamā gada 1.janvāri, mums būtu tas jādara ātri. Un vēl - papildus tam - Ministru kabinetam ir jāizstrādā viens normatīvais akts.

Priekšlikums ir noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 26.novembri. Mēs komisijā ceram, ka šos priekšlikumus varēs izskatīt 2.decembrī... Steidzamība...

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vispirms mums ir jābalso par to, lai mēs turpinātu izskatīt likumprojektu 10.Saeimā. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu turpinās izskatīt 10.Saeimā. Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgās komisijas maiņu? Tādu priekšlikumu nav. Tātad Sociālo un darba lietu komisija turpina būt atbildīgā par šo likumprojektu.

Tagad balsosim par steidzamību. Lūdzu zvanu! Balsosim, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tagad lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku, kad likumprojekts tiks izskatīts otrajā, galīgajā, lasījumā.

I.Viņķele. 26.novembris - priekšlikumu iesniegšanas termiņš, un 2.decembrī - otrais lasījums.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.novembris; izskatīšana otrajā, galīgajā, lasījumā - 2.decembrī.

Paldies.

I.Viņķele. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”.

Vai kāds komisijas vārdā vēlas ziņot? Ziņotāja nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu, lai turpinātu izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Tātad lēmums ir pieņemts un likumprojektu „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgās komisijas maiņu? Priekšlikumu nav. Tātad Juridiskā komisija turpina palikt atbildīga par šo likumprojektu.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā”. Vai ir ziņotājs? Nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā”. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Par šo likumprojektu atbildīgā bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgās komisijas maiņu? Citu priekšlikumu nav. Tātad Juridiskā komisija turpina būt atbildīga par šo likumprojektu.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 17.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu turpināt izskatīt 10.Saeimā likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā komisija 9.Saeimā par šo likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Juridiskā komisija turpina būt atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 17.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu ‘Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Likumprojektu „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Par likumprojektu „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” 9.Saeimā atbildīgā bija Juridiskā komisija. Vai ir citi priekšlikumi? Priekšlikumu par atbildīgās komisijas maiņu nav. Tātad lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu - turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā par šo likumprojektu līdz šim bija Juridiskā komisija. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums - Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” līdz šim bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir kādi iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

 

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 24.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” 9.Saeimā bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir kādi iebildumi? Iebildumu nav. Atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei priekšlikumu iesniegšanas termiņa noteikšanai otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu””. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu”” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu”” bija Juridiskā komisija. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam -24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 24.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Tātad delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas pastāvīgā pārstāvja aizstājējs ir apstiprināts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Līdz ar to visi 17.novembra sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu zvanu reģistrācijai! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu!

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

 

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies septiņi deputāti: Gaidis Bērziņš, Zemgalē ievēlētais Andris Bērziņš... Nav. Boriss Cilevičs... Nav. Ojārs Ēriks Kalniņš... Nav. Ansis Saliņš... Nav. Inese Šlesere... Nav. Oskars Zīds... Nav.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 17.novembra sēdi pasludinu par slēgtu.

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS
10.Saeimas rudens sesijas 7. sēde
2010. gada 17. novembrī

 

Par darba kārtību
   
Likumprojekts „Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām” (Nr. 19/Lp10)
(Dok. Nr. 56, 56A)
   
Likumprojekts „Grozījums Preču un pakalpojumu drošuma likumā” (Nr. 20/Lp10)
(Dok. Nr. 57, 57A)
   
Likumprojekts „Grozījumi Enerģētikas likumā” (Nr. 21/Lp10)
(Dok. Nr. 58, 58A)
   
Likumprojekts „Grozījums Augstskolu likumā” (Nr. 22/Lp10)
(Dok. Nr. 59, 59A)
   
Likumprojekts „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” (Nr. 23/Lp10)
(Dok. Nr. 60, 60A)
   
Likumprojekts „Grozījumi Sēklu aprites likumā” (Nr. 24/Lp10)
(Dok. Nr. 61, 61A)
   
Likumprojekts „Grozījumi Augu šķirņu aizsardzības likumā” (Nr. 25/Lp10)
(Dok. Nr. 62, 62A)
   
Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Gaidim Bērziņam no šā gada 12.novembra līdz 18.novembrim
(Dok. Nr. 35)
   
Lēmuma projekts „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Nr. 28/Lm10) (L.Mūrnieces vietā)
(Dok. Nr. 39)
   
Ziņo - dep. V.Orlovs
   
Svinīgais solījums
  - U.Rotbergs
   
Likumprojekts „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 373/Lp9) (Nr. 1/Lp10) (Izskatīšana netiks turpināta)
(Dok. Nr. 37)
   
Debates - dep. I.Pimenovs
  - dep. S.Dolgopolovs
   
Likumprojekts „Grozījums Autortiesību likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1194/Lp9) (Nr. 2/Lp10)
(Dok. Nr. 38)
   
Likumprojekts „Grozījumi Autopārvadājumu likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1758/Lp9) (Nr. 3/Lp10)
(Dok. Nr. 40)
   
Likumprojekts „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1941/Lp9) (Nr. 4/Lp10)
(Dok. Nr. 41)
   
Ziņo - dep. I.Līdaka
   
Likumprojekts „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1965/Lp9) (Nr. 5/Lp10)
(Dok. Nr. 42)
   
Ziņo - dep. E.Cilinskis
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1970/Lp9) (Nr. 6/Lp10)
(Dok. Nr. 43)
   
Ziņo - dep. J.Tutins
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem”” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1974/Lp9) (Nr. 7/Lp10)
(Dok. Nr. 44)
   
Par darba kārtību
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1799/Lp9) (Nr. 8/Lp10)
(Dok. Nr. 45)
   
Ziņo - dep. I.Viņķele
   
Likumprojekts „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1216/Lp9) (Nr. 9/Lp10)
(Dok. Nr. 46)
   
Likumprojekts „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1679/Lp9) (Nr. 10/Lp10)
(Dok. Nr. 47)
   
Likumprojekts „Grozījumi Civilprocesa likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1681/Lp9) (Nr. 11/Lp10)
(Dok. Nr. 48)
   
Likumprojekts „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1806/Lp9) (Nr. 12/Lp10)
(Dok. Nr. 49)
   
Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1882/Lp9) (Nr. 13/Lp10)
(Dok. Nr. 50)
   
Likumprojekts „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1909/Lp9) (Nr. 14/Lp10)
(Dok. Nr. 51)
   
Likumprojekts „Grozījumi Civilprocesa likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1953/Lp9) (Nr. 15/Lp10)
(Dok. Nr. 52)
   
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par tiesu varu”” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1959/Lp9) (Nr. 16/Lp10)
(Dok. Nr. 53)
   
Likumprojekts „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” (9.Saeimas likumprojekta Nr. 1971/Lp9) (Nr. 17/Lp10)
(Dok. Nr. 54)
   
Lēmuma projekts „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu” (Nr. 29/Lm10)
(Dok. Nr. 65)
   
Lēmuma projekts „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā” (Nr. 30/Lm10)
(Dok. Nr. 75)
   
Lēmuma projekts „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisija” (Nr. 31/Lm10)
(Dok. Nr. 76)
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs Dz.Rasnačs

 

Balsojumi

Datums: 17.11.2010 15:06:41 bal001
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus (28/Lm10)

Datums: 17.11.2010 15:21:30 bal002
Par - 21, pret - 39, atturas - 28. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums (9.Saeimas likumprojekta Nr.373/Lp9) (1/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:22:33 bal003
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījums Autortiesību likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1194/Lp9) (2/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:24:16 bal004
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Autopārvadājumu likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1758/Lp9) (3/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:26:33 bal005
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums (9.Saeimas likumprojekta Nr.1941/Lp9) (4/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:28:50 bal006
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1965/Lp9) (5/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:31:22 bal007
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” (9.Saeimas likumprojekta Nr.1970/Lp9) (6/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:32:37 bal008
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem” (9.Saeimas likumprojekta Nr.1974/Lp9) (7/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:37:42 bal009
Par - 92, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (9.Saeimas likumprojekta Nr.1799/Lp9) (8/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:38:25 bal010
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (9.Saeimas likumprojekta Nr.1799/Lp9) (8/Lp10), nodošana komisijām

Datums: 17.11.2010 15:39:29 bal011
Par - 92, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1216/Lp9) (9/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:40:40 bal012
Par - 93, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Bāriņtiesu likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1679/Lp9) (10/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:41:51 bal013
Par - 92, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 94)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civilprocesa likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1681/Lp9) (11/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:42:57 bal014
Par - 90, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1806/Lp9) (12/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:44:04 bal015
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1882/Lp9) (13/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:45:09 bal016
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Zemesgrāmatu likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1909/Lp9) (14/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:46:15 bal017
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Civilprocesa likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1953/Lp9) (15/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:47:25 bal018
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par tiesu varu” (9.Saeimas likumprojekta Nr.1959/Lp9) (16/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:48:31 bal019
Par - 91, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Satversmes tiesas likumā (9.Saeimas likumprojekta Nr.1971/Lp9) (17/Lp10)

Datums: 17.11.2010 15:49:37 bal020
Par - 87, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu (29/Lm10)

Datums: 17.11.2010 15:50:16 bal021
Par - 90, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā (30/Lm10)

Datums: 17.11.2010 15:50:43 bal022
Par - 90, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 93)
Balsošanas motīvs: Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisija (31/Lm10)
 

Frakciju viedokļi
2010.gada 17.novembrī

Vadītāja. Labdien, cienījamie radioklausītāji! Darbu ir sākusi 10.Saeima, un šodien pēc Saeimas kārtējās sēdes tiešraidē no Saeimas nama Sēžu zāles skan raidījums „Frakciju viedokļi”, kurā jaunievēlētie deputāti jums pastāstīs par aktualitātēm parlamentā.

Pirmajam šodien vārds Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputātam Raivim Dzintaram. Lūdzu!

 

R.Dzintars (VL-TB/LNNK frakcija).

Labdien! Šis laiks Nacionālajai apvienībai „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” aizrit, no vienas puses, aktīvi uzsākot Saeimas darba gaitas, no otras puses - tradicionāli iesaistoties 11. un 18.novembra svētku pasākumu organizēšanā.

Iespēju robežās aktīvi apmeklējam skolas, organizējam jauniešiem koncertus un runājam par Latvijas valsti, tās mērķi un mūsu katra lomu tā sasniegšanā.

Arī svētku dienā rīkosim vairākus svētku pasākumus, uz kuriem laipni lūdzam ikvienu pilsoni.

18.novembra vakarā pulksten 16.00 Kara muzejā notiks koncerts - sadziedāšana par godu Latvijas jubilejai. Pulksten 18.00 no Kārļa Ulmaņa pieminekļa sāksies tradicionālais svētku lāpu gājiens līdz Brīvības piemineklim. Katru gadu šis gājiens pulcē vairākus tūkstošus cilvēku, un, mūsu skatījumā, tas ir viens no krāšņākajiem svētku pasākumiem.

Gan pulksten 16.00 Kara muzejā, gan 18.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa būs iespējams parakstīties par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā valsts skolās. Ikvienam, kurš vēlas parakstīties, līdzi ir jāņem pase.

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas vārdā vēlos sveikt ikvienu Latvijas pilsoni gaidāmajos valsts svētkos! Lai mums kopā izdodas!

 

Vadītāja. Paldies Raivim Dzintaram no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas.

Nākamais runās partiju apvienības „Par Labu Latviju” frakcijas priekšsēdētājs Edgars Zalāns. Lūdzu!

 

E.Zalāns (PLL frakcija).

Labdien! Jā, mēs tāpat kā visi mūsu kolēģi citās frakcijās esam aktīvi sākuši darbu komisijās, un, protams, pirmie darbi komisijās ir saistīti ar to, ko šobrīd lemj valdība. Un acīmredzot rezultāti, ko Valdības deklarācijā paredzējusi pati valdība, jau tuvākajā laikā tiks kaut kādā veidā vētīti un skatīti arī frakcijās.

Saistībā ar budžetu. Budžetam šis vēl ir pagaidām nogaidīšanas laiks. Mēs neesam, kā jau to paredz arī pats budžeta pieņemšanas grafiks, vēl iepazīstināti ar to, ko paredz budžets, un gaidām, ka valdība, kas aktīvi strādā šīs nedēļas laikā, nākamajā nedēļā mums parādīs, par ko tad mums tuvākajā laikā būs jālemj Saeimā.

Rīt, protams, ir mums svētku diena. Un tas ir tāds laiks, kurā es aicinu, ne tikai piedaloties pasākumos, padomāt par to, kas katram ir Latvija, bet to darīt arī mājās. Un mājās, savās ģimenēs, vecvecākiem teikt to vecākiem un vecākiem runāt ar bērniem... izmantot šo laiku, lai nedaudz padomātu par tām vērtībām, kuras mums ir dotas, kuras mēs esam atguvuši un kuras mums ir ar godu un cieņu jānes tālāk.

Sveiciens visiem Latvijas valsts svētkos no apvienības „Par Labu Latviju”!

 

Vadītāja. Paldies Edgaram Zalānam no apvienības „Par Labu Latviju” frakcijas.

Nākamais runās Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Lūdzu!

 

A.Brigmanis (ZZS frakcija).

Labdien, cienījamie radioklausītāji! Tiešām rītdien svētki. Zaļo un Zemnieku savienība sveic jūs šajā nozīmīgajā jubilejā, novēl jums visiem izturību, veselību, mīlestību.

Rītdien diena ir bagāta ar dažādiem pasākumiem. Arī Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāti, biedri piedalīsies svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa, noliksim ziedus pie mūsu partijas dibinātāja, Latvijas Zemnieku savienības pirmā priekšsēdētāja Kārļa Ulmaņa, pieminekļa. Paralēli mums, protams, notiek darbs; arī rītdien mums ir darba diena, arī rītdien mēs Saeimā sanākam uz Zaļo un Zemnieku savienības valdes sēdi un spriežam par tālākajiem jautājumiem, kas skar nākamā gada budžetu. Tā ka visas šīs dienas būs arī ražīgā darba ritmā - piektdiena, sestdiena... Valdība strādās, arī mūsu deputāti un frakcijas pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā. Tā ka nav laika arī īpaši atpūsties, valsts prasa konkrētus risinājumus šajā atbildīgajā brīdī.

Visu labu jums, un lai visiem jums veicas!

 

Vadītāja. Paldies Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājam Brigmaņa kungam.

„Frakciju viedokļos” nākamā runās apvienības „Vienotība” frakcijas deputāte Ina Druviete. Lūdzu!

 

 

I.Druviete (frakcija „Vienotība”).

Esiet sveicināti šajā valsts svētku nedēļā! Apvienības „Vienotība” deputātiem šī nedēļa ir gan intensīva darba periods, gan arī svētku svinēšanas brīdis.

Saeimā šajās divās dienās ir risinājies ļoti aktīvs darbs pie valsts budžeta pamatnostādnēm. Ne tikai mūsu valdības locekļi, bet arī mūsu frakcijas deputāti ir aktīvi iesaistījušies budžeta sagatavošanas procesā, notiek viedokļu apmaiņa par to, kā vislabāk būtu izlietojami valsts līdzekļi mūsu kopīgo mērķu sasniegšanai, un darbs turpināsies arī svētku dienās. Tāds laiks!

Šodien mūsu Saeimai bija atbildīgs uzdevums. Mēs lēmām par to, kuru likumprojektu izskatīšana būtu turpināma arī 10.Saeimā, un nolēmām virzīt vairāk nekā divdesmit likumprojektus, kas lielākoties būs Saeimas Juridiskās komisijas un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas kompetencē.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija turpinās izskatīt grozījumus Augstskolu likumā, bet Saeima lēma tālākai izskatīšanai nevirzīt likumprojektu „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums”, jo to nevaram uzskatīt par juridiski korektu, ka arī pašreizējā ekonomiskajā situācijā mums nevajadzētu pieņemt lēmumu, kas varētu pasliktināt gan mūsu, Rīgas pašvaldības, budžeta izpildi, gan arī draudzes stāvokli, un šī baznīca mums ir labs piemērs, kā varam sabalansēt gan attiecīgās reliģiskās draudzes, gan arī Rīgas pilsētas un visas valsts iedzīvotāju intereses, jo šī baznīca ir ļoti ievērojams vēstures piemineklis un arī kultūras objekts.

Šajā sēdē mēs apstiprinājām arī deputāta mandātu uz laiku Uģim Rotbergam. Sveicam apvienības „Vienotība” jauno deputātu, līdzšinējo Pasaules dabas fonda pārstāvi Latvijā, un vēlam viņam ražīgu darbu Saimnieciskajā komisijā un arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Šajā svētku nedēļā mēs, protams, ikviens atradīsim brīdi pārdomām par mūsu valsti, par to, ko mēs katrs varam dot Latvijas izaugsmei. Par to, kā mums rūpēties par Latvijas valsts vērtības apziņu gan jaunākajā paaudzē, gan ikvienā no mums, un arī visiem radioklausītājiem es novēlu izjust lepnumu par savu valsti, piedalīties daudzajos svētku pasākumos un pēc svētkiem atkal būt gataviem ražīgam darbam Latvijas izaugsmei un nākotnei.

Paldies.

Priecīgus svētkus!

 

Vadītāja. Paldies politisko partiju apvienības „Vienotība” frakcijas deputātei Inai Druvietei.

Un frakciju viedokļus šodien noslēdz politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas deputāts Valērijs Agešins. Lūdzu!

 

V.Agešins (SC frakcija).

Paldies.

Labdien, cienījamie radioklausītāji! Saeimas 17.novembra sēdē deputāti lēma par to, vai 10.Saeimā turpinās izskatīt likumprojektu par Rīgas Svētā Pētera baznīcu, kas palicis mantojumā no 9.Saeimas. Likumprojektā paredzēts nodot baznīcu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai. Apvienības „Saskaņas Centrs” 10.Saeimas frakcija nostājās pret šo nodomu, jo uzskata, ka īpašumtiesības uz baznīcas ēku un zemi jānostiprina uz Rīgas pilsētas pašvaldības vārda.

Septiņdesmitajos gados valsts Svētā Pētera baznīcas ēku uzcēla praktiski no jauna. Milzīgi līdzekļi tās restaurācijā ir ieguldīti arī jau pēc neatkarības atjaunošanas. Nodot Svētā Pētera baznīcu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai - tas ir netaisnīgi, jo pašlaik Svētā Pētera baznīca ir ne tikai arhitektūras piemineklis, bet arī kultūras un tūrisma centrs, kas dod ienākumus Rīgas domei un rīdziniekiem. Ienākumi tiek izlietoti atjaunošanas darbu turpināšanai. Svētā Pētera baznīca tiek uzturēta no saviem ienākumiem.

Kopš 1991.gada baznīca ir atvērta ticīgajiem. Dievnamā notiek dievkalpojumi, laulības, kristības. Svētā Pētera baznīca neprasa nekādu samaksu no konfesijas pārstāvjiem, neliek nekādus šķēršļus ticīgajiem.

Pašreizējā kārtība, kad Svētā Pētera baznīca veic gan reliģiskas, gan kultūras funkcijas, ir jāuzskata par optimālu un saprātīgu, tomēr Svētā Pētera baznīcai juridiski nav saimnieka, tā nav ierakstīta zemesgrāmatā. Līdz ar to frakcija „Saskaņas Centrs” uzskata, ka celtnes un zem tās esošās zemes īpašniecei ir jābūt Rīgas pašvaldībai, kā tas ir bijis jau kopš viduslaikiem. Par laimi šodien frakcijas „Saskaņas Centrs” viedoklis tika ņemts vērā un Saeima šo kaitīgo likumprojektu noraidīja.

Otrām kārtām es vēlos paust mūsu frakcijas viedokli arī par valdības plānotajiem nākamā gada budžeta konsolidācijas pasākumiem. Ir skaidrs, ka katrs grieziens sociālajā jomā neatrisinās problēmu, bet tikai to pārcels uz pašvaldību pleciem: katram būs jārūpējas par tiem, kas paliks bez valsts atbalsta.

Runājot par iecerēto pievienotās vērtības nodokļa likmes un citu nodokļu paaugstināšanu, domāju, ka tas tikai veicinās ēnu ekonomiku, jo uzņēmēji šo slogu nevarēs panest un, ļoti iespējams, izvēlēsies nemaksāt nodokļus. Tādējādi budžeta ieņēmumi varētu samazināties. Tas ir strupceļš!

Savukārt plānotā iemaksu samazināšana pensiju 2.līmenī, pēc frakcijas „Saskaņas Centrs” deputātu domām, mazinās cilvēku uzticību valsts varai, un neuzticība pēc tam būs ilgtermiņā. Frakcijas „Saskaņas Centrs” deputāti nesaprot šo ieceru ekonomisko jēgu, tāpēc nevarēs atbalstīt šādu 2011.gada budžeta projektu.

Paldies par uzmanību.

 

Vadītāja. Paldies Valērijam Agešinam no politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” frakcijas.

Līdz ar to 17.novembra „Frakciju viedokļi” ir izskanējuši.

Tiešraidi no Saeimas nama vadīja Saeimas Preses dienesta konsultante Dace Laipa.

Paldies, ka klausījāties, un visu labu!

Sestdien, 30.septembrī