Saeimas priekšsēdētājs Uzbekistānas vēstniekam: esam ieinteresēti stiprināt parlamentāro sadarbību

(07.02.2023.)
Galerija

“Esam ieinteresēti turpināt aktīvu politisko dialogu un stiprināt parlamentāro sadarbību,” otrdien, 7.februārī, sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, parlamentā tiekoties ar Uzbekistānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kadambaju Sultanovu (Kadambay Sultanov).

Latvijai un Uzbekistānai ir kopīga vēsturiskā pieredze, un laika gaitā esam attīstījuši sadarbību dažādās jomās, sacīja Saeimas priekšsēdētājs, uzsverot - Uzbekistāna ir Latvijas lielākais ekonomiskās sadarbības partneris Centrālāzijā.

Vēstnieks izcēla tirdzniecības sakarus un transporta infrastruktūras attīstības projektus reģionā kā būtisku nosacījumu savienojamībai un piegāžu ceļu dažādošanai. Uzbekistāna ir ieinteresēta stabilās attiecībās ar Eiropas Savienību, pauda vēstnieks.

Vēstnieks minēja ekonomisko sadarbību, digitalizāciju, zaļās tehnoloģijas, transporta loģistiku un izglītības jomu kā prioritātes divpusējās attiecībās.

“Krievija grauj visus demokrātijas principus, nerespektē nekādas vienošanās vai starptautiskās saistības,” spriežot par Krievijas īstenoto karu Ukrainā, sacīja E.Smiltēns. Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra nepieciešamību atjaunot taisnīgumu un starptautiski iedibināto kārtību, kā arī saukt vainīgos pie atbildības.

E.Smiltēns aicināja Uzbekistānu atbalstīt iniciatīvas starptautiskās organizācijās, tostarp ANO, lai pārtrauktu Krievijas uzsākto karu un izmeklētu noziegumus, ko tā veikusi Ukrainā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720305835307
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 13.jūnijā
08:20  Juridiskās komisijas sēde
09:00  Saeimas 2024.gada 13.jūnija ārkārtas sēde
10:30  Pateicības brīdis Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Brummell 
16:45  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
17:00  2024.gada 13.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem
17:05  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde