Saeimas priekšsēdētājs un Azerbaidžānas vēstnieks pārrunā sadarbības paplašināšanas iespējas

(02.12.2022.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, piektdien, 2.decembrī, parlamentā tiekoties ar  Azerbaidžānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Elnuru Sultanovu (Elnur Sultanov), rosināja meklēt jaunas sadarbības iespējas un paplašināt dialogu jomās ar augstu pievienoto vērtību.

Vēstnieks akcentēja parlamentārās dimensijas nozīmi valstu attiecībās, un E.Smiltēns atzīmēja, ka Latvijas parlaments šobrīd strādā pie deputātu grupu izveides sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Pievēršoties Krievijas asiņainajam karam Ukrainā, Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka šajos laikos mūsu sadarbība ir īpaši nozīmīga. “Līdzīgi domājošām valstīm ir stingri jāturas kopā,” sacīja E.Smiltēns, paužot cerību, ka Azerbaidžāna starptautiskajās organizācijās aktīvi iestāsies par to, lai Krievija pārtrauktu karu un uzņemtos atbildību par pastrādātajiem noziegumiem. Vēstnieks atzīmēja Azerbaidžānas ieguldījumu humānās palīdzības sniegšanā Ukrainai.

Saeimas priekšsēdētājs un vēstnieks pārrunāja arī Eiropas Savienības enerģētiskās neatkarības stiprināšanu no Krievijas. E.Smiltēns uzsvēra Azerbaidžānas nozīmīgo lomu šajā procesā.

Spriežot par situāciju Dienvidkaukāza reģionā, Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka stabilitāte tajā ir ļoti būtiska, tāpēc ceram uz drīzu miera līgumu starp Azerbaidžānu un Armēniju. Tāpat E.Smiltēns pauda atbalstu Eiropas Savienības centieniem būt vidutājam dialoga veidošanā.

Saeimas priekšsēdētājs un vēstnieks bija vienisprātis par Latvijas un Azerbaidžānas labo divpusējo sadarbību. Latvija ir ieinteresēta attīstīt dialogu ar Azerbaidžānu arī izglītības un lauksaimniecības jomās.

Vēstnieks uzsvēra diasporas nozīmi Latvijas un Azerbaidžānas tuvināšanā, atzīmējot arī latviešu mākslinieku un kultūras darbinieku ieguldījumu Azerbaidžānas attīstībā 20.gadsimta sākumā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720304148484
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde