Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar vēstnieku pauž atbalstu Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā

(08.03.2022.)
Galerija

“Ukrainai, kura visiem spēkiem aizstāv brīvību un demokrātiju – vērtības, kas vieno Eiropas Savienības valstis -, ir jābūt uzņemtai Eiropas Savienībā,” otrdien, 8.martā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā tiekoties ar Ukrainas vēstnieku Latvijas Republikā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko).

I.Mūrniece informēja vēstnieku, ka Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāji šodien plāno kopīgā paziņojumā aicināt Eiropas Savienības dalībvalstis pēc iespējas ātrāk Ukrainai piešķirt Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu.

Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas brīvībai un teritoriālajai vienotībai, kā arī pauda apbrīnu par Ukrainas tautas un bruņoto spēku drosmi un varonību, aizstāvoties pret Krievijas Federācijas agresiju.

Vēstnieks informēja Saeimas priekšsēdētāju par aktuālo situāciju saistībā ar Ukrainas pretošanos Krievijas militārajai agresijai un plaša mēroga iebrukumam. Vēstnieks pateicās Latvijai par solidaritāti šajā sarežģītajā laikā un atzinīgi vērtēja arī Saeimas pieņemtos lēmumus Ukrainas atbalstam.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720297208356
Izmantošanas noteikumi:
https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 30.septembrī