I.Mūrniece Saeimā sveic jauno Japānas vēstnieku Latvijā

(14.12.2021.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 14.decembrī, parlamentā tiekoties ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jasuši Takasi (Yasushi Takase), pārrunāja turpmākās sadarbības paplašināšanas iespējas. Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi vērtēja Latvijas un Japānas divpusējās attiecības, uzsverot, ka šogad atzīmējam mūsu valstu draudzības simtgadi. Arī vēstnieks bija vienisprātis, paužot, ka Latvijas un Japānas dialogs balstās kopīgās vērtībās - demokrātijā, brīvībā un cieņā pret cilvēktiesībām.

I.Mūrniece informēja par Trīs Jūru iniciatīvas samitu, kurš nākamā gada jūnijā notiks Rīgā, un aicināja Japānas parlamentāriešus piedalīties parlamentārajā forumā.

Saeimas priekšsēdētājas un vēstnieka ieskatā nozīmīga loma abu valstu attiecību veicināšanā ir parlamentu deputātu sadarbības grupām.

Pusēm pārrunājot sadarbību starptautiskajās organizācijās, Saeimas priekšsēdētāja pateicās Japānai par atbalstu Latvijas kandidatūrai Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes vēlēšanās 2025.gadā.

Vēstnieks darbam Latvijā akreditēts 6.decembrī.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157720238700931
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 18.augustā
11:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Gülsun Erkul
12:30  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršana komisijas pārstāvju tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga deputātu, Aizsardzības komisijas locekli Kevin Leiser
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
13:20  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Islandes Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Harald Aspelund