Inese Lībiņa-Egnere rosina stiprināt Latvijas un Ēģiptes sadarbību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē

(20.09.2021.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere pirmdien, 20.septembrī, attālinātā sarunā ar Ēģiptes Arābu Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Alā Hegazī (Alaa Hegazy) pauda gandarījumu, ka Covid-19 pandēmija nav apturējusi savstarpējo preču un pakalpojumu tirdzniecību, un uzsvēra valstu ekonomiskās sadarbības attīstības potenciālu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē. Vēstnieks noslēdz savu kadenci.

Tāpat puses pārsprieda sadarbības stiprināšanas iespējas kokapstrādē, pārtikas rūpniecībā, kā arī tūrisma, transporta un loģistikas nozarēs.

Priekšsēdētājas biedre, pasakoties vēstniekam par ieguldīto darbu, akcentēja valstu konstruktīvās divpusējās attiecības un aktīvo politisko dialogu, kā arī pauda cerību, ka, pandēmijas ietekmei mazinoties, valstu amatpersonas atjaunos diplomātisko vizīšu apmaiņu.

I.Lībiņa-Egnere uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta padziļināt sadarbību izglītībā un zinātnē, kā arī piesaistīt vairāk studentu no Ēģiptes īpaši informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, transporta un loģistikas jomā.

Tāpat Saeimas priekšsēdētājas biedre atzīmēja Ēģiptes studentu dalību Rīgas Juridiskās augstskolas tiešsaistes intensīvajā programmā Eiropas tiesībās un ekonomikā un rosināja apsvērt sadarbību, arī nodrošinot attālinātās izglītības iespējas. Vēstnieks apliecināja Ēģiptes studentu ieinteresētību studēt Latvijā un iegūt Eiropas Savienībā atzītu izglītību.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719928273605
Izmantošanas noteikumi: http://saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 11.augustā
09:00  Saeimas 2022.gada 11.augusta ārkārtas sesijas sēde
10:55  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:20  Saeimas Prezidija sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas 2022.gada 11.augusta otrā ārkārtas sesijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
15:40  Saeimas Prezidija sēde
15:50  Saeimas 2022.gada 11.augusta trešā ārkārtas sesijas sēde