Saeimas priekšsēdētāja un Polijas ārlietu ministrs pārrunā aktīvāka atbalsta iespējas Krimas platformai

(10.06.2021.)
VideoGalerija

Ukrainai ir ārkārtīgi svarīgs starptautisks atbalsts, un Latvijas parlamentārieši aktīvi atbalsta Krimas platformu. Mums kopīgiem spēkiem jādara viss iespējamais, lai Krimas jautājums nepazustu no starptautiskās dienaskārtības, ceturtdien, 10.jūnijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Polijas Republikas ārlietu ministru Zbigņevu Raus (Zbigniew Rau).

Krimas platforma ir starptautiska iniciatīva, kas fokusējas uz Krimas deokupācijas veicināšanu. Akcentējot parlamentārās diplomātijas nozīmību, Saeimā izveidota arī deputātu grupa Starptautiskās Krimas platformas atbalstam, sacīja I.Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja un Polijas ārlietu ministrs bija vienisprātis par nepieciešamību aktivizēt atbalstu Ukrainai un pauda cerību, ka šim piemēram sekos arī citu valstu parlamenti gan Eiropā, gan ārpus tās. Tāpat pārrunāta nepieciešamība aktīvi cīnīties pret Krievijas dezinformācijas kampaņām.

I.Mūrniece pateicās Polijai par dalību Latvijā bāzētajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā. Uzsverot reģiona stabilitātes nozīmību, Polijas ārlietu ministrs akcentēja, ka Latvijas drošība ir arī Polijas drošība. Tāpat ministrs pateicās Latvijai par atbalstu poļu diasporai, kas mīt mūsu valstī. 

Latviju un Poliju vieno cieša sadarbība starptautiskajās organizācijās, un mūsu vienotajai balsij ir lielāks spēks, atzīmēja I.Mūrniece. Puses pārrunāja arī iesaisti Trīs jūru iniciatīvā, lai attīstītu Baltijas, Adrijas un Melnās jūras reģiona savienojamību.

Tāpat tikšanās laikā pārrunātas abu valstu parlamentāriešu sadarbības iespējas konferencē par Eiropas nākotni, kurā piedalīsies arī Saeimas delegācija.

Ar Polijas ārlietu ministru tikās arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš un Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Polijas parlamentu vadītāja vietnieks Jānis Dombrava.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719444738930
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 7.decembrī
09:00  Saeimas 2023.gada 7.decembra ārkārtas sēde
10:00  Ziemassvētku rotājumu darbnīca
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde