Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Ukrainā apmeklē militārā konflikta skarto Doņeckas apgabalu

(20.05.2021.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, noslēdzot oficiālo vizīti Ukrainā, kopā ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Dimitro Razumkovu (Dmytro Razumkov) apmeklēja Doņeckas apgabalu Austrumukrainā.

Latvijas parlamenta delegācija tikās ar 72.brigādes kareivjiem Avdijivkā un ar iedzīvotājiem Optinē, kas atrodas tiešā separātistu kontrolētās teritorijas tuvumā. Šajā apdzīvotajā vietā ar starptautiskā finansējuma palīdzību nesen atjaunota karadarbībā izpostītā elektroapgāde.

“Laikā, kad šeit zied ceriņi, ir tik smagi redzēt karu un izpostītas cilvēku dzīves. Taču mēs redzam arī milzīgu Ukrainas apņēmību un drosmi stāties pretī agresoram. Aizstāvēt savu zemi. Mēs redzam labāk sagatavotu armiju un motivētus kareivjus. Ukraina šodien ir kā visas Eiropas bruņas, kas aiztur Krievijas uzbrukumu demokrātijai,” uzsver I. Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja nodeva Latvijas Nacionālo bruņoto spēku sagādāto humānās palīdzības kravu Doņeckas un Luhanskas apgabalu iedzīvotājiem, kuri dzīvo Ukrainas spēku un separātistu kontaktlīnijas tuvumā. Šī ir jau 22.krava, ko Latvija piegādā šim reģionam, un šoreiz ir atvestas multifunkcionālās gultas un dialīzes iekārta slimnīcām, kā arī apģērbs.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja un viņas vadītā delegācija nolika ziedus pie memoriālā kompleksa Ukrainas karavīriem ceļa posmā starp Slovjansku un Kramatorsku.

Latvijas delegācija viesojās arī šopavasar atklātajā Latvijas goda konsulātā Slovjanskā. Latvija bija pirmā Eiropas Savienības valsts, kura šajā reģionā atvēra savu pārstāvniecību.

Saeimas priekšsēdētāja no 17. līdz 20.maijam oficiālā vizītē apmeklē Ukrainu. Kopā ar Saeimas priekšsēdētāju vizītē uzturas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juris Rancāns un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719219146742
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 11.augustā
09:00  Saeimas 2022.gada 11.augusta ārkārtas sesijas sēde
10:55  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:20  Saeimas Prezidija sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas 2022.gada 11.augusta otrā ārkārtas sesijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
15:40  Saeimas Prezidija sēde
15:50  Saeimas 2022.gada 11.augusta trešā ārkārtas sesijas sēde