Saeimas priekšsēdētāja dosies oficiālā vizītē uz Ukrainu

(14.05.2021.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 17. līdz 20.maijam oficiālā vizītē apmeklēs Ukrainu, kur tiksies ar valsts augstākajām amatpersonām. Vizītes mērķis ir apliecināt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu, paust atbalstu tās suverenitātei un teritoriālajai integritātei.

I.Mūrniece Kijevā tiksies ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu (Dmytro Razumkov). Vizītes ietvaros Saeimas priekšsēdētajai plānota tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski (Volodymyr Zelenskyy), premjerministru Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal), ārlietu ministru Dmitro Kulebu (Dmytro Kuleba), kā arī aizsardzības ministru Andriju Taranu (Andriy Taran).

Vizītes laikā I.Mūrniece apmeklēs arī militārā konflikta skarto Doņeckas apgabala teritoriju un Kramatorskā tiksies ar apgabala vadību, un nodos Latvijas humānās palīdzības kravu.

Saeimas priekšsēdētāja Ukrainā tiksies arī ar Krimas tatāru pārstāvjiem, kā arī Ukrainas politieslodzīto platformas pārstāvjiem.

Plānota arī ziedu nolikšana Kijevā pie Nezināmā kareivja un Golodomora upuru memoriāliem. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja noliks ziedus pie Nebesnaja sotņa upuru memoriāla, kas veltīts Maidanā bojāgājušo protestētāju piemiņai.

Tāpat Saeimas priekšsēdētaja Kijevā tiksies ar Ukrainas latviešu biedrības pārstāvjiem un atklās piemiņas plāksni par godu latvietim Indriķim Koham, kurš izveidoja Ukrainas lauksaimniecības bibliotēku.

I.Mūrniece vizītē dosies kopā ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Rancānu un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedru Ojāru Ēriku Kalniņu.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 18.augustā
11:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Gülsun Erkul
12:30  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršana komisijas pārstāvju tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga deputātu, Aizsardzības komisijas locekli Kevin Leiser
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
13:20  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Islandes Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Harald Aspelund