Saeimas priekšsēdētāja dosies oficiālā vizītē uz Ukrainu

(14.05.2021.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 17. līdz 20.maijam oficiālā vizītē apmeklēs Ukrainu, kur tiksies ar valsts augstākajām amatpersonām. Vizītes mērķis ir apliecināt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu, paust atbalstu tās suverenitātei un teritoriālajai integritātei.

I.Mūrniece Kijevā tiksies ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu (Dmytro Razumkov). Vizītes ietvaros Saeimas priekšsēdētajai plānota tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski (Volodymyr Zelenskyy), premjerministru Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal), ārlietu ministru Dmitro Kulebu (Dmytro Kuleba), kā arī aizsardzības ministru Andriju Taranu (Andriy Taran).

Vizītes laikā I.Mūrniece apmeklēs arī militārā konflikta skarto Doņeckas apgabala teritoriju un Kramatorskā tiksies ar apgabala vadību, un nodos Latvijas humānās palīdzības kravu.

Saeimas priekšsēdētāja Ukrainā tiksies arī ar Krimas tatāru pārstāvjiem, kā arī Ukrainas politieslodzīto platformas pārstāvjiem.

Plānota arī ziedu nolikšana Kijevā pie Nezināmā kareivja un Golodomora upuru memoriāliem. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja noliks ziedus pie Nebesnaja sotņa upuru memoriāla, kas veltīts Maidanā bojāgājušo protestētāju piemiņai.

Tāpat Saeimas priekšsēdētaja Kijevā tiksies ar Ukrainas latviešu biedrības pārstāvjiem un atklās piemiņas plāksni par godu latvietim Indriķim Koham, kurš izveidoja Ukrainas lauksaimniecības bibliotēku.

I.Mūrniece vizītē dosies kopā ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Rancānu un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedru Ojāru Ēriku Kalniņu.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde