Inese Lībiņa-Egnere sarunā ar Luksemburgas vēstnieku akcentē Baltijas Asamblejas un Beniluksa parlamentu sadarbības nozīmību

(27.04.2021.)
Galerija

Latviju un Luksemburgu saista kopīgas vērtības un intereses, uzsverot mazo valstu sadarbības nozīmību, otrdien, 27.aprīlī, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, attālināti tiekoties ar jauno Luksemburgas Lielhercogistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Polu Pjēru Žanu Šmitu (Paul Pierre Jean Schmit). Puses pārrunāja līdzšinējos kontaktus, tostarp aktīvo Baltijas Asamblejas un Beniluksa parlamentu sadarbību, kas, neskatoties uz Covid-19 nestajiem izaicinājumiem, turpinās un sniedz sabiedrībai vērtīgus rezultātus.

Latvija augstu vērtē Luksemburgas ieguldījumu reģiona drošības un aizsardzības stiprināšanā, tostarp piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, sacīja I.Lībiņa-Egnere. Luksemburga arī finansiāli palīdzējusi stiprināt Latvijas kā uzņemošās valsts atbalsta spējas.

Puses pieskārās arī jautājumam par Krievijas provokatīvajām darbībām, izaicinot drošības situāciju reģionā, it sevišķi pie Ukrainas robežas.

Saeimas priekšsēdētājas biedre un vēstnieks pārrunāja ekonomisko attiecību dinamiku, diskutējot arī par vienoto tirgu. Tāpat uzsvērta “Rail Baltica” būvniecība, akcentējot to kā visam reģionam būtisku infrastruktūras projektu.

Citastarp I.Lībiņa-Egnere un vēstnieks sprieda arī par sadarbību starptautiskajās organizācijās. Tāpat puses pārsprieda ar Covid-19 izplatību saistītos jautājumus, kā būtisku minot vakcinācijas procesa koordināciju Eiropā.

Vēstnieks rezidē Varšavā, Polijā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719036120338
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 11.augustā
09:00  Saeimas 2022.gada 11.augusta ārkārtas sesijas sēde
10:55  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:20  Saeimas Prezidija sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas 2022.gada 11.augusta otrā ārkārtas sesijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
15:40  Saeimas Prezidija sēde
15:50  Saeimas 2022.gada 11.augusta trešā ārkārtas sesijas sēde