Ināra Mūrniece: Latvija un Vācija ir cieši sabiedrotie

(02.02.2021.)
Galerija

Latvija un Vācija ir cieši sabiedrotie. Priecājos, ka tieši vakar svinīgi atzīmējām simtgadi, kopš nodibinātas diplomātiskās attiecības starp Latviju un Vāciju, ar kuru mūs vieno aktīvs politiskais dialogs un ekonomiskā sadarbība, kopīga vēsture un bagātīgs kultūras mantojums, otrdien, 2.februārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, attālināti tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kristianu Heltu (Christian Heldt).

Sarunā puses pauda gandarījumu par regulāro parlamentāro sadarbību starp Latviju un Vāciju. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija un Vācija ir līdzīgi domājošas Eiropas Savienības dalībvalstis, kuras vieno mērķis par vienotu, stipru un zaļu Eiropu. Tāpat I.Mūrniece atzinīgi novērtēja Vācijas nozīmīgo ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes nodrošināšanā Baltijas reģionā un Baltijas gaisa telpas novērošanā.

Pievēršoties Latvijas un Vācijas divpusējai sadarbībai, I.Mūrniece pateicās Vācijai par ieguldījumu Latvijas mediju telpas stiprināšanā un atbalstu Baltijas Mediju izcilības centram. I.Mūrniece un vēstnieks bija vienisprātis, ka jāstiprina cīņa pret dezinformāciju un propagandu, kā arī jāveicina sabiedrības medijpratība.

Saeimas priekšsēdētāja un vēstnieks pārrunāja arī sadarbību izglītībā. Studenti no Vācijas ir viena no lielākajām ārvalstu studējošo grupām Latvijā. I.Mūrniece atzinīgus vārdus veltīja arī Vācijas atbalstam profesionālās izglītības stiprināšanai Latvijā.

Vēstnieks K.Helts ir akreditēts Latvijā 2020.gada 17.novembrī.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157718131173246
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 11.augustā
09:00  Saeimas 2022.gada 11.augusta ārkārtas sesijas sēde
10:55  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:20  Saeimas Prezidija sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas 2022.gada 11.augusta otrā ārkārtas sesijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
15:40  Saeimas Prezidija sēde
15:50  Saeimas 2022.gada 11.augusta trešā ārkārtas sesijas sēde