I.Mūrniece: stingri atbalstām Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību

(25.02.2020.)
VideoGalerija

Latvija stingri atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību. Mēs turpināsim Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, otrdien, 25.februārī, Saeimā tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu (Dmytro Razumkov), kura vadītā delegācija šajās dienās uzturas oficiālā vizītē Latvijā.

Latvija un Ukraina ir ļoti tuvi partneri, mūs vieno ciešs dialogs.  Turpināsim veiksmīgo sadarbību starptautiskajās organizācijas, tostarp Eiropas Padomē un tās Parlamentārajā asamblejā (EPPA). Mums kopā ar citām līdzīgi domājošām valstīm ir jāraugās, lai Krimas un Donbasa jautājumi nepazustu no Eiropas dienas kārtības, uzsvēra I.Mūrniece.

Pārrunājot drošības situāciju reģionā, Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi vērtēja Ukrainas centienus konflikta risināšanā valsts austrumos, tomēr pauda bažas, ka, neskatoties uz Normandijas samitā panākto vienošanos par situācijas stabilizāciju, sadursmes turpinās.

Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs pateicās Latvijai par ilggadēju un konsekventu atbalstu Ukrainai gan politiski, gan cilvēciskā līmenī, nodrošinot rehabilitāciju un palīdzību konflikta zonā cietušajiem karavīriem un karadarbības skartajiem bērniem. Augstu novērtējam sadarbību ar Latviju EPPA, kā arī pateicamies par atbalstu, atzīstot Krimas tatāru deportācijas par padomju varas īstenotu genocīdu, pauda D.Razumkovs.

I.Mūrniece uzsvēra, ka abām valstīm arī turpmāk būs cieši jāstrādā kopā, stājoties pretī Krievijas centieniem pārrakstīt vēsturi un starptautiskās sabiedrības acīs attaisnot savas prettiesiskās darbības Ukrainā un Gruzijā. Krievijas mērķis ir mīkstināt Rietumu nostāju un panākt sankciju atcelšanu. To nedrīkst pieļaut, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.   

D.Razumkovs apliecināja, ka Ukraina turpina eiroatlantiskās integrācijas ceļu, neskatoties uz augsto cenu, kas valstij ir jāmaksā par šo izvēli. I.Mūrniece pauda gandarījumu, ka Ukraina turpina reformas gan pretkorupcijas jomā, gan pārkārtojot valsts ekonomiku.

Saeimā izveidotā deputātu grupa sadarbībai ar Ukrainas parlamentu ir skaitliski lielākā – tajā darbojas 44 deputāti, tā apliecinot abu valstu draudzību un solidaritāti.  Arī turpmāk varat rēķināties, ka būsim cieši partneri un atbalstīsim viens otru, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja. 

Ar D.Razumkovu šodien Saeimā tikās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Aldis Adamovičs, grupas vadītāja vietniece Juta Strīķe, kā arī deputāts Raimonds Bergmanis.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157713249427216
Izmantošanas noteikumi: http://saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 23.septembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces dalība piemiņas pasākumā par godu ievērojamā Latvijas valsts un sabiedriskā darbinieka Miķeļa Valtera pārapbedīšanai Latvijā
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
14:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces dalība Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas svinīgajā pasākumā #Pilsoņaspēks