Ināra Mūrniece: Latviju un Islandi vieno īpašas attiecības

(18.02.2020.)
VideoGalerija

“Latviju un Islandi vieno īpašas attiecības. Mēs nekad neaizmirsīsim, ka Islande bija pirmā valsts, kas 1991.gada augustā atzina mūsu valsts neatkarības atjaunošanu,” otrdien, 18.februārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā tiekoties ar Islandes ārlietu un starptautiskās attīstības sadarbības lietu ministru Gudlaugiru Touru Tourdarsonu (Guðlaugur Þór Þórðarson).

I.Mūrniece akcentēja, ka Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) sadarbība ir spēcīga platforma, kas ļauj apvienot spēkus, lai kopīgi risinātu reģionam svarīgos jautājumus, jo īpaši drošības, savienojamības un klimata pārmaiņu jomās. Puses atzinīgi novērtēja gadu gaitā izveidotos ciešos cilvēku kontaktus starp valstīm un uzsvēra, ka nākotnē būtu jāsekmē aktīvāka jauniešu sadarbība Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā.

Tāpat I.Mūrniece un Islandes ārlietu ministrs sprieda par aktuālo situāciju drošības jomā, izceļot NATO un transatlantiskās sadarbības nozīmību reģiona drošības stiprināšanā. Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi novērtēja Islandes iesaisti NATO paplašinātās klātbūtnes nodrošināšanā Baltijas reģionā. “Esam nobažījušies par Krievijas mēģinājumiem pārrakstīt Otrā pasaules kara vēsturi. Mēs to redzam kā mēģinājumu attaisnot savu agresīvo rīcību Gruzijā, Ukrainas austrumos un Krimas okupāciju pēdējos gados,” sacīja I.Mūrniece.

Ar Islandes ārlietu un starptautiskās attīstības sadarbības lietu ministru tikās arī Saeimas Ārlietu komisijas deputāte Linda Ozola un Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Islandes parlamentu pārstāvis Aleksandrs Kiršteins.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157713160149273
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 23.septembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces dalība piemiņas pasākumā par godu ievērojamā Latvijas valsts un sabiedriskā darbinieka Miķeļa Valtera pārapbedīšanai Latvijā
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
14:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces dalība Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas svinīgajā pasākumā #Pilsoņaspēks