Dagmāra Beitnere-Le Galla ar Irānas vēstnieku pārspriež drošības situāciju Tuvajos Austrumos

(17.01.2020.)
VideoGalerija

Nesenie notikumi Irānā rada nopietnas bažas par būtisku situācijas saasināšanos Tuvajos Austrumos, un ceram uz nevardarbīgu konflikta atrisinājumu dialoga ceļā, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, piektdien, 17.janvārī, parlamentā tiekoties ar Irānas Islāma Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Abdolrasūlu Mohādžeru Hedžāzī (Abdolrasool Mohajer Hejazi). Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.

Vēstnieks aicināja Latvijas parlamentāriešus apmeklēt Irānu, lai klātienē pārliecinātos par situāciju valstī un atteiktos no stereotipiem, tiekoties ne tikai ar oficiālajām amatpersonām, bet arī jebkuru Irānas iedzīvotāju.

D.Beitnere-Le Galla sarunā izcēla Irānas seno un bagātīgo kultūru kā būtisku pienesumu pasaules kultūras mantojumam. Arī vēstnieks bija vienisprātis par nepieciešamību stiprināt savstarpējo kultūras sapratni, tostarp attīstot tūrismu.

Vēstnieks pauda gandarījumu par abu valstu labajām diplomātiskajām attiecībām, kā arī atzīmēja, ka Irāna nekad neatzina Latvijas inkorporāciju Padomju Savienībā.

 

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157712708372776
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 11.jūnijā