Dagmāra Beitnere-Le Galla: vēlamies stiprināt sadarbību ar Slovēniju

(21.12.2018.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla piektdien, 21.decembrī, parlamentā tikās ar Slovēnijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Boženu Forštnariču Boroji (Božena Forštnarič Boroje).

Mēs augstu vērtējam draudzīgās attiecības ar Slovēnijas Republiku un esam ieinteresēti paplašināt starpparlamentāro dialogu, sacīja priekšsēdētājas biedre, uzsverot, ka abām tautām ir līdzīga pagātnes pieredze, un tas ļauj strādāt ar līdzīgu izpratni. Puses pauda ieinteresētību stiprināt sadarbību starp parlamenta deputātiem, kā arī nozaru komisiju līmenī.

D.Beitnere-Le Galla pateicās Slovēnijai par dalību Latvijā bāzētajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā. Tas ir būtisks ieguldījums gan Latvijas, gan reģionālajā drošībā. Vēstniece norādīja, ka šajās dienās apmeklējusi Latvijā bāzētos Slovēnijas karavīrus.

Slovēnijas vēstniece augstu novērtēja Latvijas sniegto palīdzību migrācijas krīzes risināšanā 2015. un 2016.gadā Balkānu reģionā. Latvijas policisti tolaik piedalījās kārtības nodrošināšanā uz robežas ar Horvātiju.

D.Beitnere-Le Galla aicināja Slovēniju uz sadarbību zinātnes jomā, kopīgiem projektiem, izmantojot Eiropas Savienības sniegtās iespējas.

Saeimas priekšsēdētajas biedre un Slovēnijas vēstniece pauda ieinteresētību paplašināt sadarbību ekonomikā. Patlaban var atzīmēt abu valstu uzņēmumu veiksmīgu sadarbību farmācijas, mežsaimniecības un rūpnieciskās stikla šķiedras nozarēs, taču Latvija saskata lielāku preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījuma potenciālu.

Tikšanās laikā parunāta arī politiskā situācija abās valstīs, kā arī valstu nostāja jautājumā par ANO Globālā drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktu. D.Beitnere-Le Galla uzsvēra, ka, paužot nostāju pret šādiem dokumentiem, politiķiem vienmēr jāņem vērā iedzīvotāju viedoklis.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157674724324967
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 24.februārī