Inese Lībiņa-Egnere aicina Saūda Arābijas vēstnieku attīstīt ekonomisko sadarbību

(17.07.2018.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 17.jūlijā, iepazīšanās vizītē tiekoties ar Saūda Arābijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Faisailu bin Ibrahimu Gulamu (Faisal bin Ibrahim Ghulam), aicināja aktivizēt valstu ekonomisko sadarbību.

Viena no Latvijas ārējās ekonomikas prioritātēm ir ekonomisko attiecību veicināšana ar Līča reģiona valstīm, sacīja I.Lībiņa-Egnere. Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību lauksaimniecības, pārtikas rūpniecības, mežsaimniecības, kokapstrādes un medicīnas jomā, tāpat kā pakalpojumu, it īpaši transporta, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un medicīnas tūrisma nozarē.

Tāpat I.Lībiņa-Egnere atzīmēja, ka Latvija ir ieinteresēta noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu.

Vēstnieks atzinīgi vērtēja valstu divpusējās politiskās konsultācijas, kas norisinājās aizvadītā gada decembrī. Puses bija vienisprātis, ka vērtīgu ieguldījumu dialoga attīstībā sniegtu vizīšu apmaiņa, tostarp parlamentārā līmenī, kas varētu palīdzēt aktivizēt ciešākus kontaktus arī tirdzniecībā.

Saeimas priekšsēdētājas biedre un vēstnieks pārrunāja sadarbības iespējas arī kultūras un izglītības jomā, paužot interesi veicināt studentu un pasniedzēju mobilitāti.

Faisails bin Ibrahims Gulams ir otrais Saūda Arābijas vēstnieks Latvijā, un viņš rezidē Helsinkos, Somijā. Valsts ārlietu resoram viņš pievienojās 2000.gadā un līdz šim ieņēmis dažādus amatus ārlietu dienestā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157698714978154
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.janvārī