I.Mūrniece pateicas Slovākijas vēstniekam par darbu Latvijā

(12.07.2018.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 12.jūlijā, atvadu vizītē tiekoties ar Slovākijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Peteru Hatjaru (Peter Hatiar), pateicās viņam par aktīvo darbu Latvijā, sekmējot abu valstu politiskos kontaktus un praktisko sadarbību, kā arī veicot diplomātiskā korpusa vecākā pienākumus.

Saeimas priekšsēdētāja īpaši uzsvēra sadarbības nozīmi drošības un aizsardzības jomā un pauda gandarījumu par Slovākijas pievienošanos NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai Latvijā, kā arī par lēmumu iesaistīties Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbā. 

I.Mūrniece teica, ka vienlīdz svarīgas praktiskās sadarbības jomas ir ekonomika un kultūra.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra aizvien pieaugošo Slovākijas tūristu skaitu Latvijā, kas aizvadītajā gadā sasniedza teju 25 tūkstošus. Tūristu apmaiņu veicina arī tiešais sezonālais avioreiss starp Rīgu un Slovākijas pilsētu Popradu.

Abām valstīm šis ir īpašs gads: Latvija svin valsts simtgadi, savukārt Slovākija – ceturtdaļgadsimtu kopš valsts izveidošanas un simtgadi kopš Čehoslovākijas izveidošanas. Par godu abu valstu svētkiem notiek kultūras pasākumi gan Latvijā, gan Slovākijā. I.Mūrniece pateicās vēstniekam par iesaisti to organizēšanā.

P.Hatjars ir karjeras diplomāts un patlaban ir Slovākijas vēstnieks Latvijā un Lietuvā.Fotogrāfijas no tikšanās: www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157697312696631
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/autortiesibas


Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.janvārī