Andrejs Klementjevs tiekas ar Tanzānijas vēstnieku

(12.04.2011.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs otrdien, 12.aprīlī, tikās ar Tanzānijas Apvienotās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Muhamedu Mvinji Hadži Mzali (Muhammed Mwinyi Haji Mzale), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Sveicot viesi Saeimā, A.Klementjevs vērsa uzmanību uz to, ka Latvijas un Tanzānijas diplomātiskās attiecības nodibinātas jau 1997.gadā, tomēr līdz šim tās nav bijušas aktīvas. Saeimas priekšsēdētājas biedrs akcentēja nepieciešamību izveidot atbilstošu līgumtiesisko bāzi, kas ļautu efektīvāk izmantot abu valstu ekonomiskās sadarbības sniegtās iespējas. Patlaban starp abām valstīm vēl nav noslēgts neviens divpusējs līgums.

Latvijas tirdzniecības bilance ar Tanzāniju ir pozitīva – Latvijas eksports uz šo Austrumāfrikas valsti 2010.gadā pārsniedzis septiņus miljonus eiro, bet imports bijis 30 tūkstošu eiro apmērā. Latvijas uzņēmēji uz Tanzāniju eksportējuši kviešus, elektriskās iekārtas un mehānismus.

Tikšanās laikā pārrunātas arī parlamentārās sadarbības iespējas. Tanzānija kā parlamentāra demokrātija būtu ieinteresēta sadarbības attīstīšanā ar Latvijas parlamentu, sarunā apliecināja vēstnieks. 


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157626356892391/with/5612314705/
Video no tikšanās pieejams: https://www.youtube.com/saeimaSAB#p/a/u/0/EvBhs1Eou4o
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Svētdien, 25.oktobrī