Jauniešu Saeimas deputāti pie viena galda ar deputātiem iepazīst Saeimas Eiropas lietu komisijas darbu

(29.05.2024.)
Galerija

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā, Saeimas Eiropas lietu komisija trešdien, 29.maijā, par Eiropas Savienības politiskās dienaskārtības jautājumiem aicināja diskutēt 11.Jauniešu Saeimas deputātus.

Komisija sēdē apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju par ilgtspējīgas elektrotīklu infrastruktūras attīstību, kurā aktualizēta koordinēta, savstarpēji savienota un integrēta Eiropas elektrotīkla nozīme energoneatkarības un energodrošības stiprināšanai.

11.Jauniešu Saeimas deputāti ne vien iepazinās ar komisijas darbu sēdē, bet arī izmantoja iespēju nepastarpināti iztaujāt komisijas deputātus par aktuāliem jautājumiem, tostarp deputātu pieredzi un gaitām politikā. Jaunieši novērtēja līdzdalības iespējas un rosināja popularizēt skolās un jaunatnes organizācijas Jauniešu Saeimas projektu.

Spriežot par politikas nākotni, Eiropas lietu komisijas deputāti uzsvēra pilsoniskās sabiedrības nozīmi aktīvas līdzdarbības veidošanā un aicināja jauniešus pārstāvēt savas intereses, aktīvi izmantojot iespējas, ko sniedz dalība  interešu organizācijās. 

“Jebkuram sabiedrības loceklim ir iespēja pieteikties un būt klāt Eiropas lietu komisijas sēdē.  Tas ir veids, kā labāk izprast, kā tiek veidota Eiropas Savienības politika, un šobrīd tas kļūst arvien būtiskāk,” uzsvēra Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām, rīko kampaņu un vāc balsis idejas atbalstam. 11.Jauniešu Saeima sanāca 26.aprīlī.  Gan sēdēs, gan četrās komisijās jaunieši sprieda par izglītības, aizsardzības, veselības un Eiropas Savienības jautājumiem. Jauniešu idejas iekļautas 11.Jauniešu Saeimas deklarācijā, un parlamentārieši apņēmušies tās skatīt komisiju sēdēs.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 12.jūnijā
08:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde